ГОЛОВНА СТОРІНКА Цікаво Прокурори відправили на лаву підсудних

Прокурори відправили на лаву підсудних

62 переглядів

водія-вбивцю, викладача-хабарника, жінку за підкуп полісмена,

а 28 службовців ШВК отримали дисциплінарні стягнення…

 

Оперативний склад Шепетівської місцевої прокуратури складається із 31 прокурора, які здійснюють повноваження на території міст Шепетівка, Славута, Ізяслав, Нетішин, Полонне та відповідних районів.

Більшість її працівників мають досвід роботи в органах прокуратури понад 5 років, у тому числі п’ять працівників з досвідом роботи понад 10 років.

Керує місцевою прокуратурою Іван Комар, його заступник – Вадим Мельник. Професійно виконують свої обов’язки прокурори Віктор Гончарук, Олександр Заремба, Раїса Облог, Ірина Руденька, Сергій Яремчук, Юрій Закружецький,  Наталія Семенюк, Олена Лакомова, Тетяна Бойко та головний спеціаліст з питань захисту державних таємниць Тетяна Пецка, спеціаліст Ганна Романюк.

Напередодні професійного свята ми побували у силовиків, поцікавились над чим вони працюють.

 

Заступник керівника Шепетівської місцевої прокуратури Вадим Мельник повідомив, що упродовж 2018 року, як і у попередні роки, прокурори забезпечили процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у 2222 кримінальних провадженнях, 196 з яких скеровано до суду.

За принципової позиції прокурорів місцевої прокуратури під час судового розгляду кримінальних проваджень ухвалено 121 обвинувальний вирок, винних осіб притягнуто до кримінальної відповідальності. До того ж фактів незаконного притягнення осіб до відповідальності не допущено.

Так, у перший день поточного року було вчинено жахливе ДТП, котре набуло суспільного резонансу: 21-річна жінка від численних тілесних ушкоджень загинула на місці події, а її 2-річна донька отримала тяжкі тілесні ушкодження. Тому Шепетівська місцева прокуратура затвердила та скеруваладо суду обвинувальний акт щодо винуватця цієї трагедії.

— Пріоритетним напрямком діяльності прокуратури залишається сфера запобігання та протидії корупції, —розповів нам прокурор Шепетівської місцевої прокуратури Олександр Заремба. — Так, у серпні цього року за безпосередньої участі працівників Шепетівської місцевої прокуратури, завдяки скоординованим заходам та проведеним негласним слідчим (розшуковим) діям, під час одержання неправомірної вигоди за сприяння у вступі абітурієнтки до навчального закладу на денну форму навчання за державним замовленням викрито керівника одного із навчальних закладів м. Шепетівки. Вироком суду правопорушника визнано винним у вчиненні корупційного кримінального правопорушення та призначено покарання. Його звільнено із займаної посади.

А 7 серпня ц. р. за клопотанням прокурорів до Шепетівського міськрайонного суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо місцевої мешканки, яка з метою уникнення кримінальної відповідальності намагалась підкупити представника поліції. На даний час судовий розгляд у кримінальному провадженні триває.

Також упродовж 2018 року місцева прокуратура забезпечила участь у розгляді судами 6 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, стосовно посадових та службових осіб міста Шепетівки та Шепетівського району.

До розмови долучилася й прокурор Раїса Облог:

— Не залишається поза увагою місцевої прокуратури сфера представництва інтересів держави у суді. Так, упродовж поточного року місцева прокуратура скерувала до судів різних юрисдикцій 26 позовів у різних сферах діяльності на загальну суму понад 1,5 млн. грн., 17 позовів (більш як на 1,5 млн. грн.) судами розглянуто та задоволено. Однак зазначено, що реально виконано рішень судів за позовами прокуратури у поточному році на загальну суму понад 1 млн. грн.

Пріоритетним залишається представництво інтересів держави у сфері земельних відносин. Недавно рішенням Господарського суду Хмельницької області задоволено позовні вимоги місцевої прокуратури про стягнення збитків у сумі понад 1,2 млн. грн., завданих територіальній громаді неправомірним використанням землі на території міста одним із приватних підприємств.

За словами прокурора Сергія Яремчука, місцева прокуратура систематично здійснює перевірки щодо дотримання вимог чинного законодавства у діяльності державної установи «Шепетівська виправна колонія (№ 98)».

За результатами перевірок вказаної установи внесено 19 документів реагування, за результатами розгляду яких 28 службових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Виявлено й факт вчинення корупційного кримінального правопорушення, пов’язаного із використанням бюджетних коштів, яке на даний час є предметом судового розгляду.

А за фактом вчинення засудженим втечі з державної установи «Шепетівська виправна колонія (№ 98)» місцева прокуратура скерувала на адресу Шепетівського міськрайонного суду обвинувальний акт для розгляду по суті, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч 1. ст. 393 КК України.

— На даний час прокуратура найчастіше виявляє порушення земельного та бюджетного законодавства. Крім того, окремі посадовці, уповноважені на виконання функцій держави, ігнорують вимоги антикорупційного законодавства, допускають зловживання службовим становище. Непоодинокими є порушення законодавства у сфері використання об’єктів державної й комунальної власності.На усі факти порушень прокуратура, не гаючи часу, реагує принципово, — говорить керівник Шепетівської місцевої прокуратури Іван Комар. — Я пишаюся працелюбністю своїх колег і впевнений, що їхній високий професіоналізмом разом з досвідом та знаннями сприятимуть зміцненню законності й правопорядку, надійному захисту суспільства та громадян від злочинності та беззаконня, дотриманню прав і свобод людини

На завершення нашої розмови Іван Комар привітав працівників прокуратури та ветеранів органів прокуратури з професійним святом, побажав колегам творчих сил та наснаги, професійних здобутків, невичерпної енергії, наполегливості й успіхів у роботі, міцного здоров’я, щастя і добробуту. 

На знімку: колектив Шепетівської місцевої прокуратури.

Залиште Ваш коментар
Перевести