«Аби відкрити у якомусь райцентрі «однозальник», треба щоб там жило не менше 30 тисяч і люди мали доходи», – каже Руслана Цюп’яшук, підприємець із міста Ковель у Волинській області

Свій перший кінозал Цюп’яшуки «запустили» у Ковелі 15 літ тому. До того впродовж десяти років жоден кінотеатр там уже не працював.

На думку пані Руслани, дотепер триматися на ринку кінопоказів у невеликому містечку України їй із чоловіком допомагає ентузіазм і готовність до ризику.

– Ви розумієте, що таке Ковель? Реально у цьому 70-тисячному місті живе десь 40-45 тисяч. Решта перебуває за кордоном. Наразі наш кінотеатр там – єдиний. «Пережили» всіх конкурентів, які колись відкривалися, але не протрималися, – каже жінка.

За багато років кінотеатр «напрацював» свою аудиторію. Вже навіть трапляється, що глядачі, котрі ходили туди дітьми, водять на кінопокази своїх дітей.

– Маємо 6-7 тисяч глядачів, але вони системні. Відвідують заклад по два-три рази на місяць, – зазначає Руслана Цюп’яшук.

Для порівняння, середньомісячний український показник візитів до кінотеатрів складає 1,5 випадка на людину.

Кінотеатр любить і просуває українське кіно. Приміром, режисер фільму «Іван Сила», а також Дзідзьо особисто там презентували свої кіновитвори.

А щоб залучити глядачів на перегляд фільму «Червоний», пані Руслана витратила три тисячі гривень на запрошення та листи. Обдзвонила навчальні заклади у кількох районах довкола Ковеля.

Якщо говорити про кінобізнес, який склався в Україні, то Руслану Цюп’яшук у ньому багато що дивує. Наприклад – те, як обирають дистриб’юторів для просування українських фільмів. Також фільммейкери не завжди продумують рекламу нових кіновитворів за межами великих міст, у регіонах.

– Аби відкрити у райцентрі «однозальник», треба щоб там жило не менше 30 тисяч і люди мали доходи, – стверджує пані Руслана.

Та навіть за таких умов можливі прибутки власників кінотеатрів потрібно ділити щонайменше на два.  Бо люди дуже люблять «халяву». Багатьом хочеться переглянути новинки кіноіндустрії безкоштовно, «скачавши» піратську копію в Інтернеті.

За матеріалами Skrypin.ua