ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Пульс нової школи

Пульс нової школи

27 переглядів

З кожним днем ритм буднів новобудови школи у Корчику набуває щоразу нового звучання й гомону будівельних робіт. Й хоча про справжній день народження цього освітнього закладу сповістить шкільний дзвінок Першовересня, уже зараз його приміщення мовби оживляє світлий струмінь якісних змін, ошатності і краси.
Минулої середи мобільна група на чолі з головою обласної державної адміністрації Дмитром Габінетом у супроводі голови райдержадміністрації Юрія Басюка, голови районної ради Петра Дзяворука та інших посадовців черговий раз відвідали об’єкт «Великого будівництва» — загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів.

— Вражений темпами будівництва. З моменту останнього відвідування об’єкта 21 травня 2020 року, коли з робочим візитом на Хмельниччині перебував міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, майже завершені внутрішні роботи на першому та другому поверхах і розпочато добудову спортивної зали, – сказав, побувавши на будівництві, Дмитро Анатолійович.
Губернатор запевнив, що завдання Президента України Володимира Зеленського, поза сумнівом, буде виконано і 1 вересня майже 200 дітей розпочнуть навчання у нових комфортних та затишних аудиторіях.
— Дітям буде приємно навчатися, здобувати знання у такому закладі. Вони відчують різницю між навчанням у сучасному зак­ладі і школі, яка годиться бути хіба що музейною реліквією позаминулого століття, — говорить голова райдержадміністрації Юрій Басюк.
Ці робочі відвідини важливого соціального об’єкта на теренах Корчицької сільської ради, спорудження якого ведеться у рамках національного проєкту «Велике будівництво», лише одна миттєвість, як мовиться, постійного тримання руки на «пульсі» будівельних робіт. От і цього разу очільники області та району оглянули обсяг виконання робіт, відзначили особливості їх архітектурних вирішень, дали нагальні рекомендації. Адже, що не кажіть, у визначені терміни обов’язково потрібно вкластися, аби нав­чальний процес у стінах нової школи стартував за графіком.
З ходом завершення оздоб­лювальних робіт у приміщенні школи й монтажем електромереж та обладнанням ознайомив виконроб ТОВ «Форвард-Плюс», яке виконує будівельні роботи, Леонід Флорак. Приємно було констатувати, що у класах на обох поверхах стіни уже ваб­лять гарно підібраною гамою кольорів. Підлога мовби запрошує ступити на новенький ламінат, у господарських блоках та санвузлах милує око акуратно викладена плитка, у приміщеннях кабінетів чекають на обладнання підготовлені комунікації, все необхідне завезено у харчовий блок й ніби проситься на монтаж. Словом, справа йде до завершення.
Однак роботи ще вистачає. Й тут без алгоритму дій не обійтись.
— Зараз основні сили будівельників, а це понад двадцять працівників, задіяні на зведенні корпусу спортивної зали. Думаю, за кілька тижнів стіни будуть готові. А ще тиждень піде на монтування даху. Тож до визначених термінів у серпні повинні впоратися. А як тільки зменшиться транспортне навантаження не прилеглу територію, то візьмемось за її облаштування. Доріжка буде забрукована, а підходи – заасфальтовані, найближчими днями провезуть й замовлений паркан для огорожі, — ознайомлює з планом дій Леонід Михайлович Флорак.
До слова, на будівництві знайшли зайнятість для своїх рук й чимало місцевих мешканців, що теж є суттєвим фактором у сьогоденні місцевої громади. Робота, як мовиться, кипить на повну силу цілотижнево, з понеділка по суботу, без простою. Всі необхідні матеріали та засоби для того є.
Під час розмови йшлося і про нагальні питання, розв’язання яких вимагає пуск школи. Так, для підсилення енергомережі слід встановити енергетичну підстанцію. Знову ж таки, замість громіздкого пандуса має бути підйомник — так і безпечніше, і практичніше, і відповідатиме сучасним вимогам. Також нову українську школу годі й уявити без якісного інтернету. А це на теренах Корчицької громади стане можливим лише за умови прокладання оптоволоконного кабеля з Климентовичів, що дасть змогу мати швидкісний інтернет.
— Це першочергові завдання, які слід вирішити уже найближчим часом. Як і покращення дорожнього покриття між селами, забезпечення транспортом для довезення дітей, — зауважує голова райдержадміністрації Юрій Басюк.
Наразі тривають завершальні роботи і в головному корпусі школи. Великі зусилля спрямовані на приміщення, що на цокольному рівні.
Зазначимо, що загальна кош­торисна вартість об’єкта становить 53,6 млн. грн. Починаючи з 2018 року будівництво фінансується за рахунок співфінансування з ДФРР та місцевого бюджету. Зокрема, у 2018 році з ДФРР надійшло 10 млн. грн., у 2019 – 12, 4 млн. грн.
Також, як поінформував Юрій Миколайович, лише у цьому році на завершення будівницт­ва нової школи у Корчику з державного бюджету виділено понад 15 мільйонів гривень. Співфінансування з місцевого бюджету склало відповідно 3,4 млн. грн., цьогоріч планується 1,7 млн. грн. Наразі з місцевого бюджету на це профінансовано 357 тисяч гривень.
Ця справа на особливому контролі й, власне, робиться все, аби нова школа, яку чекають у Корчику не одне десятиліття, стала тим «вічним храмом знань», який відкриє обрії кращого життя не одному молодому поколінню.

В.НИТКА.
На знімках: під час відвідин голови ОДА Д.А.Габінета новобудови у Корчику;
електромонтери (зліва направо) А.М. Мельник, В.В. Матвійчук, О.О. Алєксандров;
голова райдержадміністрації Ю.М.Басюк (праворуч) та виконроб ТОВ «Форвард-Плюс» Л.М. Флорак.

Залиште Ваш коментар
Перевести