Завдяки сприятливим погодним умовам цьогорічна посівна кампанія розпочалася значно раніше, ніж торік.
Відтак у агроформуваннях Хмельниччини комплекс весняно-польових робіт уже набрав обертів. За станом на кінець другої декади березня ранніми ярими культурами у межах області засіяно практично третину запланованих під ярий клин площ. Активно проводять посів ярих і аграрії Шепетівщини.
За даними обласного управління Держпродспоживслужби, прогнозована потреба насіння ярих зернових культур для забезпечення посіву запланованих у 2020 році площ по сільськогосподарських підприємствах області становить 16,7 тис. тонн, з яких: ярої пшениці — 1,5 тис. тонн; ярого ячменю — 12,3 тис. тонн; вівса — 0,5 тис. тонн; гречки — 0,4 тис. тонн; гороху — 1,8 тис. тонн.
Крім того, для забезпечення посіву запланованих площ необхідно 19,2 тис. тонн насіння сої, 4,7 тис. тонн кукурудзи та 1,1 тис. тонн соняшнику. У структурі посівів ярої групи за прогнозами збільшиться частка кукурудзи та соняшнику, зменшиться — ячменю, сої та цукрового буряка.
Наразі в області продовжується процес сертифікації насіння. Відповідно до даних Реєстру сертифікатів на посівні та товарні якості насіння, сертифіковано 5,67 тис. тонн ярих зернових та зернобобових культур, що становить 34 відсотки до потреби. Про це повідомляють в обласному управлінні Держпродспоживслужби.
Наш кор.