ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоКультура Роздільне сміття – міф для Шепетівки?

Роздільне сміття – міф для Шепетівки?

18 переглядів

Про роздільне сміття неодноразово писала наша міськрайонка. Ця тема особливо жваво обговорювалася наприкінці 2017 року. Адже з першого січня 2018-го Україна зобов’язувалася сортувати усе сміття за видами матеріалів, а також розподіляти його на придатне для повторного використання, призначене для захоронення та небезпечне.

Про це йдеться у статті 32 Закону України «Про відходи», до якої відповідний пункт був доданий ще 2012 року.

Але у нас, у Шепетівці, усе виглядає не так ідеально. У місті два підприємства — Управлінська компанія «Управдом» і «Фавор Плюс»  — за підтримки «Асоціації ОСББ та управителів житла міста Шепетівки» у 2016 році запровадили пілотний проект з роздільного збору побутових відходів. Зокрема, подекуди біля сміттєвих баків встановили контейнери-сітки з написами: «Скло», «Папір», «Плівка», «Пластмаса». Два рази на тиждень з контейнерів проводиться збір вторинної сировини, а після цього сміття сортується для подальшої переробки.

Спочатку свідомі громадяни дійсно викидали у сітки-контейнери  сортоване сміття. Цей досвід був позитивним по усьому місту. Але згодом із металевих сіток вкрали кришки і тепер туди викидають усе без розподілу, весь непотріб.

Ось як прокоментував цю ситуацію директор ПП «Управлінська компанія «Управдом» Роман Тихончук:

— Третій рік минув, як ми встановили по місту близько 70 контейнерів-сіток для роздільного сміття. Зробили це, зауважу, за власний кошт, не залучаючи жодної копійки з бюджету. Ми самотужки запровадили у нашій компанії програму «Чисте місто» і робимо усе можливе для її успішного втілення. Наразі виникає потреба у встановленні контейнерів поблизу шкіл і дитячих садочків.

Очільник компанії зауважив, що вже зараз необхідно інтенсивно продовжувати роздільний збір сміття у кожній оселі, у кожному навчальному закладі, в офісах і на підприємствах.

— Якщо змалку привчити дітей до роздільного збору сміття, то у майбутньому усі ми житимемо у чистій європейській країні, — переконаний Роман Тихончук. — Неподалік офісу ПП «Управдом» встановили ще одну сітку для роздільного сміття. Сподіваємося, що нею скористаються за призначенням. Дивно, що у нас так повільно переймають досвід європейських держав, де сміття сортують, переробляють і від того отримують прибуток.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести