ГОЛОВНА СТОРІНКА Здоров'я Сезон недуг наступають

Сезон недуг наступають

5 переглядів

деякі дають важкі ускладнення

У Шепетівському районі традиційно щорічно, починаючи з жовтня-листопада,  відмічається підйом кількості осіб, які захворіли на грип та гострі респіраторно-вірусні інфекції.  За передостанній  тиждень 2018 р. захворіло  335 чоловік,  діти  складають -77%.   А за минулий тиждень стало хворих ще на 93 особи більше.

Поки що показники захворюваності не перевищують епідемічні пороги. В районі реєструються спорадичні випадки захворювання на грип.

В Україні збудником захворювання при летальних випадках в основному являється вірус штаму грипу А/H1N1, який відзначається агресивністю і здатний провокувати важкі вірусні пневмонії, що і є часто причиною  смерті пацієнта. Як показує статистика, за минулі роки всі особи, які померли від грипу, дуже пізно звернулися за медичною допомогою, а мали  низький імунітет,та не були щеплені .

При грипі зараження здорових осіб відбувається від хворої людини повітряно-крапельним, повітряно-пиловим шляхом (під час розмови, кашлю, чханні, при знаходженні даних осіб на відстані близько 2м).

Вакцинуватися треба кожного року, тому що вакцина діє лише протягом одного сезону. Вакцинуватися потрібно у період вересень-листопад, щоб встигнути отримати імунітет до початку сезону захворюваності.

Вакцину можна придбати в аптеках, а саме щеплення роблять у будь-якому медичному закладі.

Також, щоб не захворіти на грип та ГРВІ слід уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції.  Обмежити відвідини місць великого скупчення людей. Постійно провітрювати приміщення та проводити вологе прибирання з використанням дезінфікуючих засобів. Потрібно часто мити руки. При кашлі або чханні необхідно прикривати ніс та рот одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути.

При появі перших ознак захворювання не  слід займатися самолікуванням, а обов’язково звернутись до лікаря. Захворілі ні в якому разі не повинні відвідувати організовані колективи, виходити на роботу, так як вони являються джерелом збудника інфекції для оточуючих.

В.КОСТЮК,

лікар-епідеміолог вищої категорії

Шепетівського Центру ПМСД.

Залиште Ваш коментар
Перевести