З початку опалювального сезону 2018/2019 рр., як і у попередні 2017/2018 рр., ПрАТ з газопостачанню та газифікації «Шепетівкагаз» неодноразово зверталося до громади міста Шепетівка, до всіх підрозділів правоохоронних органів, а також до Шепетівської міської ради щодо здійснення крадіжки природного газу та самовільного і протиправного втручання у газорозподільну мережу ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

Не зважаючи на всі звернення, заяви про кримінальні правопорушення, повідомлення нашого Товариства жодних дій щодо врегулювання ситуації, що склалась у м. Шепетівка у сфері забезпечення централізованого теплопостачання, постачання природного газу виробнику теплової енергії (який надає послуги з опалення зокрема і населенню), а також з розподілу природного газу та функціонування газорозподільчих мереж, органами відповідальними за дотримання законності та порядку – вжито не було.

Відповідно до Кодексу ГРС, відбір природного газу Споживачем є санкціонованим та правомірним за умов:

  • відсутності заборгованості перед постачальником природного газу;
  • відсутності заборгованості перед оператором ГРМ;
  • наявності укладених договорів на постачання природного газу;

4)  підтвердженої номінації обсягів природного газу.

Керівництво ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» та виконавчий комітет Шепетівської міської ради до цього часу ведуть боротьбу один проти одного.  Заручниками такої «боротьби» опинилося ПрАТ «Шепетівкагаз» та всі мешканці м. Шепетівка та Шепетівського району.

Порозуміння та спільного рішення щодо питання сталого проходження опалювального сезону у місті Шепетівка ті Шепетівському районі, на жаль, не знайдено.

ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» і досі не забезпечило:

  • врегулювання заборгованості перед ПАТ НАК «Нафтогаз України»,
  • укладення договорів на постачання природного газу для виробництва теплової енергії з ПАТ НАК «Нафтогаз України»,
  • отримання підтвердження обсягів природного газу (номінації) від ПАТ НАК «Нафтогаз України»,
  • питання щодо погашення неврегульованого небалансу за 2016-2017 рр. та 2017-2018 рр. з ПАТ «Укртрансгаз» та ПрАТ «Шепетівкагаз».

Станом на 08.11.2018 року, ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» продовжує здійснювати крадіжку природного газу та самовільне втручання у газорозподільну мережу м. Шепетівки.

З огляду на створення аварійно-небезпечної ситуації, поєднаної з пошкодженням обладнання, витоками газу, небезпекою для життя людей, викраденням природного газу на значну суму з газорозподільної мережі, ПАТ «Укртрансгаз», як оператор ГТС зобов’язане з 13.11. 2018 року, здійснити пониження тиску у газорозподільній мережі

м. Шепетівки до 0.

Адміністрація ПрАТ «Шепетівкагаз».

Картинка з Інтернету.