ГОЛОВНА СТОРІНКА Цікаво Шепетівка – потенційний центр регіону

Шепетівка – потенційний центр регіону

42 переглядів

У газеті «Шепетівський вісник» від 10 січня 2019 року опубліковано статтю В.Ясенчука «Камо грядеши, Шепетівко?», у якій автор порушує проблему майбутнього міста і району. Автор доволі критично висловлюється з приводу аргументів Шепетівської районної ради та Шепетівської районної державної адміністрації  у зверненні до народного депутата України і органів державної влади щодо збереження у майбутньому Шепетівського району з центром у м. Шепетівці. Йдеться у публікації й про безпідставні чутки, які розповсюджуються на користь сусіднього міста Славути, як, мовляв, більш перспективнішого для регіонального центру.

Отож повідомляємо, що позиція районної влади з цього питання врахована і взята до розгляду органами державної влади України. На підтвердження цього оприлюднюємо відповідь Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (за підписом генерального директора Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Сергія Шаршова) на звернення  районної ради та районної державної адміністрації щодо збереження Шепетівського району:

«Відповідно до листа Секретаріату Кабінету міністрів України від 02.01.2019 р. № 51710/1/1-18 Директорат з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України  разом з Хмельницькою обласною державною адміністрацією розглянув спільний лист Шепетівської районної ради Хмельницької області та Шепетівської районної державної адміністрації Хмельницької області від 21.12.2018 р. № 01-43/397 (№ 3,8,5/01-15-3083/2018) та повідомляє.

Хмельницька обласна державна адміністрація підтримує позицію Шепетівської районної ради та Шепетівської райдержадміністрації Хмельницької області стосовно того, що реформа адміністративно-територіального устрою має бути спрямована, насамперед, на зручність та доступність жителів області до адміністративних послуг. Визначення адміністративних центрів повинно відбутись виважено та відкрито, враховуючи думку експертів, громад та виключно у правовому полі.

Експерти Центрального офісу реформ при Мінрегіоні розробляють пропозиції щодо реформування субрегіонального рівня Хмельницької області, згідно з якими місто Шепетівка розглядається як потенційний адміністративний центр одного із «укрупнених» районів.

Разом з тим, на переконання Директорату, питання реорганізації районного рівня доцільно розглядати після завершення процесу формування спроможних територіальних громад у рамках реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні».

Районна рада.

Залиште Ваш коментар
Перевести