ГОЛОВНА СТОРІНКА ІсторіяЖорна часу Шепетівка та район 1 липня за повідомленнями історичних джерел

Шепетівка та район 1 липня за повідомленнями історичних джерел

17 переглядів

У цей день, 1 липня, 1920 року радянські військові на чолі з сином кишинівського фармацевта Якіром (підрозділи Першої кінної армії Семена Будьонного) після прориву польського фронту у районі міст Бердичів та Козятин, захопили Шепетівку та Гриців (С.Будённый. Пройденный путь. Кн. 2. 1965, с. 178).

 А 1 липня 1979 року у Шепетівці зросли ціни на деякі товари підвищеного попиту. Вироби з дорогоцінних металів, килими, хутряні вироби подорожчали на 50 відсотків. Імпортні меблі стали коштувати на третину більше. На 45 відсотків зросли ціни на пиво, яке продавалося у закладах громадського харчування. Від 25 до 45 відсотків зросла вартість чека у «дорослому» кафе чи ресторані у вечірній час. Помінялися й цінники на нових легкових автомобілях (+18 відсотків).

Крім того, 1 липня 2004 року читач «Шепетівського вісника» Г. Микитюк «поспівчував» легендарному кафе, яке колись розташовувалося біля міського кінотеатру ім. Островського: «З болем у серці спостерігаю, як крок за кроком руйнується кафе, розташоване у салоні літака, що є своєрідною окрасою центру міста. Залишене напризволяще, напевно, неприбуткове і тому нікому не потрібне тепер кафе руйнується саме по собі, та ще й діти-розбишаки цьому «допомагають»: вибивають камінням вікна, ламають двері, здирають з поверхні фарбу». Хоча його, поза сумнівом, можна було зберегти для міста.

Залиште Ваш коментар
Перевести