Додому ЖОРНА ЧАСУ Шепетівка та район 16 — 30 листопада за повідомленнями історичних джерел

Шепетівка та район 16 — 30 листопада за повідомленнями історичних джерел

17 листопада 1983 року наша газета дізналася, що протягом вересня та жовтня у Шепетівці «віддзвеніло майже 100 весіль». Зокрема, стали на весільний рушник робітник Юрій Заєць і контролер ощадкаси Світлана Букрєєва, викладач музичної школи Анатолій Мазурок і геолог Тетяна Нагорна, робітник Валерій Бензощук і учениця сільськогосподарського технікуму бухгалтерського обліку Ніла Савчук.

30 листопада 1903 року газета «Кіевлянинъ» попередила, що поштове відділення у містечку Шепетівці із 1 грудня запроваджує платну доставку додому «грошових і цінних пакетів та переказів». Але за умови, якщо вартість кожного з них не перевищує 200 рублів.

18 листопада 1922 року харківський часопис «Южный гудок» анонсував посилення боротьби із хабарництвом на Шепетівському залізничному вокзалі. Для всіх охочих кудись поїхати у касах часто не вистачало квитків, тож почастішали випадки їхнього збуту касирами за додаткову «доплату».

17 – 19 листопада 1924 року у Волинському губернському суді слухалася справа зі звинувачення кількох жителів м. Славути у пограбуванні та згвалтуванні. Як було встановлено, один із них, І. Койфман, добираючись з Бердичева додому залізницею, у поїзді познайомився із 16-річною Марією Юрковською, котра їхала до шепетівського родича. На станції Шепетівка, де Марія ще ніколи не була, вони обоє вийшли. Супутник набрехав дівчині, що зі станції до міста Шепетівка ще треба їхати 12 верст і повіз у інший бік – в напрямку Славути. За пів версти до неї Койфман запропонував знайомій злізти з підводи і пройти до «Шепетівської» цукроварні через ліс стежкою, бо «так буде ближче». Далі її там на короткий час покинув, мовляв, треба відлучитися у терміновій справі – занести пакет. А сам пішов до Славути за своїми товаришами Кармазіним і Адлєром, котрих повідомив, що у лісі під Славутою сидить приїжджа з Бердичева й що «цією баришнею можна скористуватись як жінкою». Після цього всі троє вирушили до лісу. Налякавши Марію, що недалеко – радянсько-польський кордон, тож будь-які крики матимуть погані наслідки, компанія випила пляшку горілки. Затим товариші дівчину по черзі згвалтували. Відтак, Койфман забрав у Марії кошик із речами та вирушив із друзями у напрямку Славути. Проте на цьому все не закінчилося. В місті він розповів іншим своїм знайомим – Шварцману, Гамерману, Фуксману – про пригоду в лісі. Ті відшукали там Юрківську і теж по черзі вдовольнили свою хіть. Далі всі повернулися до Славути. Ну а на їхню жертву в лісі випадково набрів громадянин Шаповалов й дав знати Славутському прикордонному відділенню Державного політичного управління. Його працівники усіх шістьох молодиків (віком від 21 до 27 років) затримали. На суді звинувачені заперечили те, що згвалтували Юрківську. Попри це, суд визнав їх винними і ухвалив позбавити волі Койфмана, Кармазіна і Шварцмана на 5 років кожного, Адлєра – на 4 роки, а Гамермана та Фуксмана – на 3 роки кожного. (Газ. «Радянська Волинь», 22 листопада 1924 р.).  

28 листопада 1967 року міськрайонка написала, що учні Мокіївської середньої школи під час літніх канікул зібрали аж 2600(!) кілограмів лікарських рослин. Усю цю сировину держава оцінила в дві тисячі карбованців і виплатила їх школі.

22 листопада 1977 року «Шляхом Жовтня» розкритикувала продавців низки міських закладів торгівлі, бо ті розбавляли сметану, яку в бідонах щодня отримували з Шепетівського маслозаводу. «Найбільше постаралася продавщиця магазину-кулінарії «Волга», який належить комбінату громадського харчування. Одного дня, коли привезли 35 кг сметани з жирністю 20 процентів, продавець «переробила» її на продукт 15-відсоткової жирності. Тобто – за допомогою води з 35 кілограмів зробила 41, на чому «вторгувала» додатково 7 карбованців», – зазначило видання.

20 листопада 2002 року більшість депутатів міської ради проголосувала за створення нової місцевої газети – «Шепетівський телеграф», яка проіснувала лише  кілька років.

23 листопада 2006 року у «Шепетівському віснику» вийшла публікація про ріст цін на продукти першої необхідності: «Дуже часто буває, що сьогодні одні ціни, а на завтра – уже інші. Продавці курячих яєць пояснюють різке підвищення цін на яйця, до 4 грн за десяток, тим, що цей товар має сезонний характер. Недешево коштує свіжа риба – від 7 грн 50 коп до 14 грн. за кілограм. Сало сьогодні вартує від 10 до 18 грн. за кілограм. Недокупишся молока, сиру, сметани. Півторалітрова пляшка молока коштує 3 грн., стільки ж, як стакан сиру. Чотири гривні – півлітрова баночка сметани».

19 листопада 2009 року наша газета повідомила, що «сплеск» захворюваності на ГРВІ, сезонний та пандемічний грип, який стався в районі восени, пішов на спад. Упродовж першої половини листопада на Шепетівщині госпіталізували 206 людей, у котрих перебіг цих хвороб був важким. Із них від ускладнень померло лише двоє.

Підготував Володимир КОВАЛЬЧУК.

0 коментар
0

You may also like

Залишити коментар

Перевести