17 вересня 1939 року, за станом на 6-ту ранку, підрозділи так званої Шепетівської армійської групи втратили внаслідок бою із польськими прикордонниками 1 військового. Польські втрати: троє вбитих, двоє поранених, 83 полонені. Війська Шепетівської армійської групи захопили міста Острог, Корець, продовжували наступ на Рівне.

30 вересня 1955 року читачі нашого видання дізналися про рекорди п’яти учнів тодішньої Траулинської семирічки. І. Мазурець, Г. Поліщук, Г. Білоус, П. Поліщук і М. Охрімець за день вибрали для місцевого колгоспу ім. Ватутіна на його полях «по 8 центнерів огірків, помідорів та інших овочів».

20 вересня 1960 року газета «Шлях Жовтня» анонсувала відкриття у Шепетівці так званої районної школи масовиків-витівників. Охочих до «витівок» навчали у районному Будинку культури. У програму входило розучування ігор, атракціонів, народних танців, а також опанування вміння проводити літературні та музичні вікторини. Тривалість навчального курсу становила 2 місяці. Заняття проводилися 1 раз на тиждень по 4-6 годин.

29 вересня 1979 року наша газета представила інтерв’ю з головним інженером Шепетівського заводу тракторних втулок В. Боровенським. Він розповів, що з тих пір, як підприємство почало випускати продукцію (1972-й), її асортимент зріс до двадцяти видів – втулки, різні деталі для сільгоспмашин, інструменти. Усе вироблене підприємство відправляло у різні куточки СРСР і на експорт до двадцяти двох країн світу. Кращими працівниками заводу пан Боровенський назвав термістів Г. Башисту, Л. Пермякову, М. Полторацьку, токарів-напівавтоматників Н. Попович, Н. Кульмач, фрезерувальника П. Карацубу, свердлювальника А. Гончарука, шліфувальників Г. Гарбар, О. Бруслиновську. До наших часів це підприємство не «дожило».

30 вересня 1983 року часопис «Шляхом Жовтня» нагадав, що оскільки «у цьому році в м. Шепетівці з’явилися перші опалювальні котли, водонагрівачі, які працюють на природному газі», потрібно правильно їх експлуатувати, не порушувати вимог щодо користування.

Наприкінці вересня 1985 року архітектор Шепетівки М. Бондарець на прохання читачів нашого часопису зробив прогноз того, який вигляд матиме місто через 5-10 років. «Навпроти парку ім. Калініна передбачається створення житлового масиву на 3500 жителів з фізкультурно-побутовим обслуговуванням, з магазином «Універсам», промтоварним магазином «Дитячий світ», кафе для дітей. По вул. Островського та вул. Чкалова також буде побудовано житловий квартал з торговельними комплексами та дитячими яслами-садком на 320 місць. На проспекті Леніна піднімуться нові корпуси машинобудівного технікуму на 720 учбових місць, будуть збудовані торговельний центр, плавбасейн», – зазначив фахівець. Також він поділився, що на центральній площі ім. Островського «передбачено збудувати 9-поверховий молодіжний готель на 200 місць з блоком обслуговування та Будинок побуту». 

17-18 вересня 1994 року Шепетівка святкувала своє 400-річчя. Зі славним ювілеєм містян привітав тодішній голова міської Ради В.С. Грищук. 17 вересня о 12-ій годині урочисто відкрили пам’ятний знак-«жорно» на честь 400-річчя від першої згадки про місто. Ввечері виступав Хмельницький дитячий ансамбль танцю «Подолянчик». Наступного дня численні урочисті заходи продовжилися. Їхнім «епіцентром» став стадіон «Темп». О 14-ій там стартувало художньо-мистецьке свято «У колі друзів» за участю народного артиста України Назарія Яремчука, ансамблю «Смерічка», заслуженої артистки України Надії Шестак. Увечері відбувся футбольний матч між командами «Темп» (Шепетівка) і «Дніпро» (Дніпропетровськ). О 21-ій вечірне місто осяяв святковий феєрверк.

Підготував Володимир КОВАЛЬЧУК.