26 жовтня 1900 року в родині шепетівського єврейського власника ткацької майстерні народився Григорій (Цві) Прейгерзон – майбутній науковець-фахівець у галузі гірничо-рудної справи та літератор (писав мовою іврит). Служив у Червоній Армії. Автор книги «Збагачення вугілля» (1934 р.), низки підручників. Заарештований 1 березня 1949 року (за звинуваченням у «ворожій роботі проти радянської держави», «націоналістичній роботі серед єврейського населення», «участі в антирадянській групі»). Покарання відбував у таборах ГУЛАГу. Від 1960-х друкується у Ізраїлі. Помер 1969 року. 2017-го вийшло повне зібрання оповідань Цві Прейгерзона «У лісах Пашутівки» (словом «Пашутівка» письменник «зашифрував» свою рідну Шепетівку).

16 жовтня 1955 року наше місто ще не мало розвиненої каналізаційної мережі, отож нечистоти за графіком вивозив так званий асенізаційний обоз. Рухався він центральною вулицею Карла Маркса і щонеділі. Причому проїжджав повз кінотеатр ім. М. Островського якраз тоді, коли там закінчувався останній вечірній кіносеанс (о пів на десяту). Таке обурило містян Є. Філіпова і К. Васильєву. Відтак вони стали авторами замітки «Неприємна зустріч» у нашій газеті. 

26 жовтня 1963 року в «Шляху Жовтня» вийшла стаття «Димлять гуральні на Верховині». Її автор пояснив, чому в цьому мікрорайоні Шепетівки процвітало «викурювання» самогону. «Темпи» виробництва домашнього алкоголю збільшувалися щороку восени, коли на цукрозавод транспортувалися цукрові буряки залізничною гілкою від станції Шепетівка-Подільська. Люди, котрі жили по-сусідству, виходили і набирали солодкі корені – чудову «сировину» для самогоноваріння – у мішки та безперешкодно несли додому.

23 жовтня 1973 року районка розповіла про зустріч жителів села Старі Бейзими із Сергієм Кондратьєвим, котрий на власні очі бачив Володимира Леніна.

25 жовтня 1977 року в «Шляхом Жовтня» були підведені підсумки обласного змагання з картингового спорту. У ньому взяли участь представники одинадцяти міст Хмельниччини, а також гості з Новоград-Волинського району Житомирської області. Командну першість тоді виборов колектив станції юних техніків Славути. Шепетівські картінгісти зайняли друге місце.

22 жовтня 1983 року наше видання повідомило про цікаве хобі робітника Шепетівського заводу тракторних втулок. Володимир Костюк на дозвіллі знімав кінофільми. Героями цих його стрічок були переважно різні працівники підприємства.

25 жовтня 1985 року читачі газети «Шляхом Жовтня» дізналися, що у селі Ленківцях на Шепетівщині з великою помпою, за участі різного обласного та районного начальства, відкрився щойно споруджений стадіон «Колос».  

Підготував Володимир КОВАЛЬЧУК.