27 травня 1925 року власкор часопису «Радянська Волинь» передав до редакції телеграму: «В Шепетівці почувається велика недохватка… махорки та курительного папірцю».

29 травня того саме року у згаданій газеті писалося: «Зараз на Волині існують такі національні сільради… Михайлюцька – 90 відсотків німців, Дерманська – 76 відсотків». Нагадаємо, що Дерманкою тоді звали село Дубіївку Шепетівського району.

25 травня 1926 року в Шепетівці, у сім’ї військового офіцера, народився Вільям Голков. 1958-го закінчив Одеське художнє училище ім. М.Б. Грекова. Працював у Одесі. За станом на 1990-ті рр. – відомий у світі скульптор-монументаліст.

17 травня 1955 року Є. Ликса у замітці«Культурно обслужують пасажирів»(газ. «Шлях Жовтня», № 54, с. 4) хвалив вокзал залізничної станції Шепетівка-І: «На вокзалі панує порядок, чистота. Є кіоск «Союздруку», аптечний ларьок з медикаментами, парфумерією. Забезпечено безперебійний продаж проїзних квитків. Для послуг пасажирів – перукарня, буфет з холодними закусками».

18 травня 1958 року в нашій газеті повідомлялося, що мешканці села Вовківці на Шепетівщині знову, як у колишні часи, змушені жити без електричного освітлення. Причина – деякі стовпи лінії електропередач «підгнили і похилилися».

30 травня 1963 року читач «Шляху Жовтня» А. Дзюба у авторському дописі запропонував підсипати чотири вулиці райцентру без твердого покриття – Гончарова, Кузнечну, Чернишевського, Чкалова – шлаком Шепетівської паротурбінної електростанції. «Коли його прикоткувати вологим, вкрита ним вулиця стає немов асфальтованою», – запропонував метод ліквідації калюж дописувач.

29 травня 1965 року в нашій газеті повідомлялося, що перший у світі льотчик-космонавт Юрій Гагарін відповів на листа від учнів середньої школи № 3 м. Шепетівки. «Піонери, набирайтесь знань, виховуйте у собі любов до праці, тверду волю, загартовуйте себе фізично і тоді всі шляхи, від земних до космічних, відкриються перед вами», – написав він.

26 травня 1976 року газета «Шляхом Жовтня» проінформувала про початок руху автотранспорту новою вулицею Проспект Миру. Вона, як писалося, «з’єднала центр міста з районом вокзалу».

Наприкінці травня 1988 року на Шепетівському цукрозаводі завершили спорудження нового приміщення із встановленням автоматичної лінії французької фірми «Шамбон» вартістю понад 7 млн. крб. Продуктивність лінії становила 100 тонн цукру-рафінаду, розфасованого у коробки по 1 кг.

21 травня 2008 року група пенсіонерів села Судилкова заблокувала дорогу біля зупинки «Гранкар’єр». Так люди похилого віку протестували проти рішення міськвиконкому щодо встановлення графіку безкоштовного проїзду пільговиків у міському транспорті з 9-ї до 16-ї години. Вимагали відновити безкоштовний проїзд для пільговиків по місту і в с. Судилків на всіх маршрутах протягом усього дня.

27 травня того саме року, на 66-му році життя, зупинилося серце Івана Печонки зі села Березни Шепетівського району. Все своє життя він віддав сільському господарству. Від літа 1974-го до смерті очолював колгосп, а потім – с/г товариство з обмеженою відповідальністю «Добробут» у селі Хролин на Шепетівщині.

Підготував Володимир КОВАЛЬЧУК.