ГОЛОВНА СТОРІНКА ІсторіяЖорна часу Шепетівка та район 25 квітня за повідомленнями історичних джерел  

Шепетівка та район 25 квітня за повідомленнями історичних джерел  

11 переглядів

У цей день, 25 квітня, 1942 року німецько-нацистські загарбники поставили шибеницю на площі біля старого залізничного вокзалу ст. Шепетівки (донині не збереглася). За підозрою у зв’язках із радянськими партизанами на ній повісили диспетчера паровозного депо Бутенка, військовополоненого Шматька, колишнього секретаря райкому комсомолу Розуменка. Трупи провисіли більше тижня (Є.Наймушин. «Шепетівка – місто бойової юності Павки Корчагіна», Шепетівка, 1968, с. 58).

Крім того, 25 квітня 1944 року у районі сіл Рилівки та Сенігова на Шепетівщині відбувся бій між сотнею «Вітра» Української Повстанської Армії та радянськими чинниками. Який саме підрозділ з радянського боку брав участь у цьому бою та якими виявилися втрати для обох сторін, автор донесення в Кам’янець-Подільський обласний обком КП(б)У – секретар Берездівського райкому Корж – не уточнив («Націоналістичний рух Опору на півночі Хмельниччини (1943-1948). Збірник документів», Київ–Хмельницький, 2016. – с. 110).

А ще 25 квітня 1944 року розформовано Кам’янець-Подільське радянське партизанське з’єднання імені Михайлова (командир Антон Одуха). Його залишки вийшли із німецького оточення на західному березі річки Буг. Згодом, через Рожищанський район Волинської області повернулися у славутсько-шепетівські ліси.

Залиште Ваш коментар
Перевести