У цей день, 5 грудня, 1919 року поїзд із Головним отаманом військ Української Народної Республіки Симоном Петлюрою прибув Подільською залізницею до Шепетівки. Тоді наш край уже перебував під владою польського війська. Петлюру везли до Варшави за вказівкою Юзефа Пілсудського. Пілсудський, з метою формування спільного антибільшовицького фронту, підтримував Симона Петлюру у боротьбі проти Радянської Росії.

Цікаво, що 5 грудня 1943 року радянське партизанське з’єднання імені Михайлова складалося із загонів ім. Михайлова (Шепетівка–Славута–Берездів), ім. Хрущова (Славута–Плужне), ім. Кармелюка (Гриців), а також так званих груп Ахновського (Старокостянтинів), Мельника (Базалія–Красилів–Чорний Острів), Томашевського (Плужне–Славута–Острог). 

А ще 5 грудня 1979 року громадський транспорт Шепетівки знову зацікавив нашу газету. Цього разу йшлося про приємну новацію: у салонах рейсових автобусів, що курсували райцентром, з’явилися компостери. Ними пасажири мали самостійно, з власної волі,компостувати квитки. До нововведення цю «механічну» функцію успішно виконували кондуктори. Цікаво, що згодом кондукторів у міські автобуси «повернули», але й компостери залишили. Нині у міському громадському транспорті ні кондукторів немає, ні квитків (без нагадування пасажирів) водії не дають.