Ще восени попереднього року у рамках проекту «Нове життя самчиківського розпису» художники-волонтери з Києва та Хмельниччини, у тому числі з Шепетівки, розмальовували фасади будівель, хат, зупинок у с. Самчиках Старокостянтинівського району.

 

Тоді, у жовтні 2018 року, за грантової підтримки Українського культурного фонду та у рамках партнерства Хмельницького обласного науково-методичного Центру культури і мистецтв та мистецької ініціативи UAMASE, упродовж тижня були розписані автентичним розписом понад 10 об’єктів. Контролювали творчий процес майстри самчиківського розпису Олександр Пажимський, Сергій Касьяновий і Віктор Раковський.

До самчиківського розпису долучилися викладачі Шепетівської дитячої художньої школи – Надія Елеон, Катерина Борисевич та Роман Галімський. Цього року вони теж планують приєднатися до цієї мистецької ініціативи та розмалювати ще більше адміністративних будівель та будинків селян знаменитих Самчиків, які пишаються наявною у селі пам’яткою культурної спадщини України – палацо-парковим ансамблем з музеєм-садибою у стилі пізнього класицизму, який належав знатному шляхтичу Казимиру Хоєцькому.