Додому ГОЛОВНІ НОВИНИ Шепетівські плеса, де мрії стають реальністю

Шепетівські плеса, де мрії стають реальністю

Громадська організація «Шепетівські рибалки» нараховує близько 200 членів

День рибалки відзначається щороку другої неділі липня. Святкують його навіть ті, хто жодного разу не тримав у руках вудку.
Рибалки вважають себе особливою категорією людей. Хоча свято відзначається не так давно, проте сама риболовля – одне з головних занять людини споконвіків. Сьогодні нею займаються не тільки на аматорському рівні, але й на професійному. Зрозуміло, чому свято відзначають у розпал літа, адже у цей період року для рибалок відкриті, як кажуть, усі моря і ріки.

Чимало й шепетівчан обожнюють риболовлю і займаються нею просто «для душі». Риболовля для них – найкращий відпочинок, з яким навіть закордонні моря з пляжами у порівняння не йдуть. Як мовиться, одні «божеволіють» від футболу, а хтось щасливий від риболовлі.
Це таке захоплення, за яким забуваєш про роботу, негаразди. Адреналін заповнює простір. Словом, активний спосіб життя, що особливо актуально за теперішньої «коронавірусної» ситуації.
Однак хочеться, щоб у наших водоймах було більше риби — великої та маленької, особливо лящів, плотви та інших, бажаних для рибалок, риб. А це без згуртування у спільноту практично нині неможливо.
— Бажання залишити щось добре майбутнім поколінням, відновити репутацію ставка у Шепетівці, що у народі називається «паротурбіною», спонукало мене налагодити роботу спілки рибалок у місті, — розповідає Олексій Грищук, голова громадської організації «Шепетівські рибалки». — Разом з місцевими аматорами рибної ловлі вирішили облагородити водойму, почистити від сміття та зробити її такою ж охайною, привабливою для відпочинку містян, якою вона була принаймні 30 років тому.
І нашим хлопцям це вдалося зробити: на березі чисто, зручно обладнані місця для риболовлі.
— За порядком пильно стежать охоронники — як візуально, так і за допомогою камер відеоспостереження, — продовжує пан Олексій. — Це необхідно робити, адже ми запустили мальків риби (як хижої, так і звичайної), у водоймі також водиться, поки що невелика, популяція раків. А охочих «побракон’єрити», на жаль, вистачає. До речі, у січні цього року зловмисники спалили кунг охоронників. Ми раді усім рибалкам, відпочивальникам, але зі щирими помислами.
До слова, Олексій Грищук раніше не захоплювався рибальством. Поштовхом стало бажання бачити свій край кращим.
— Обов’язково опаную цю науку, — пос­міхається пан Олексій. — Наша організація нараховує близько 200 членів. Упевнений, що разом ми втілимо у життя наші плани. Хочу подякувати всім небайдужим, особ­ливо — директору ШРЕПу Юрію Шайнозі, міському голові Михайлу Полодюку, директору РЕМу Олександру Чернишу, начальнику ШРДЛ ветеринарної медицини Наталії Самковій. Також, користуючись нагодою, вітаю усіх краян з Днем рибалки і зичу частіше залишати буденну метушню, турботи і їхати на риболовлю…
Костянтин ВОЛОДИМИРОВ.

На знімках:
голова громадської організації «Шепетівські рибалки» Олексій Грищук;
шепетівські рибалки на «паротурбіні».

0 коментар
0

You may also like

Залишити коментар

Перевести