Недавно у Міністерстві освіти і науки України повідомили, що у звʼязку з воєнним станом зовнішнє незалежне оцінювання цьогоріч скасовується. Натомість випускники шкіл складатимуть один мультипредметний іспит з української мови, математики та історії.
Детальніше про те, як планують проводити мультитест у Шепетівській громаді, розповіла завідувачка сектора ЗНО та моніторингу якості освіти міського управління освіти Олена ЛИХОБАБА.
За станом на 18 квітня офіційного регламенту і самої процедури, як проводити мультипредметний іспит, немає. Але у Вінницькому регіональному центрі оцінювання якості освіти уже інформують про певні організаційні моменти.
За словами Олени Лихобаби, у Шепетівській громаді буде створено три пункти тестування, які працюватимуть упродовж 10 днів. Є чіткі вимоги до організації цих пунктів у час воєнного стану. Зокрема, обовʼязково мусить бути сховище у разі повітряної тривоги. За попередньою інформацією, для проведення тестувань оберуть приміщення НВК №1 (ліцею), ЗОШ № 1 та НВК-гімназії.
Іспит складатимуть в аудиторіях по 15 осіб. Кожен учасник іспиту сидітиме за окремим компʼютером. Триватиме мультитест орієнтовно 80-90 хвилин. Після цього практично відразу випускник зможе ознайомитися зі своїми результатами.
Уже розроблені та охарактеризовані завдання, які будуть у тестах. Тобто учні мають у доступі матеріали, за якими можуть проводити підготовку до складання іспиту.
Як повідомляє завідувачка сектора ЗНО та моніторингу якості освіти міського управління освіти, усі випускники Шепетівської громади були вчасно зареєстровані на зовнішнє незалежне оцінювання керівниками своїх закладів. Необхідні реєстраційні матеріали були направлені до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти. Тепер кожен одинадцятикласник має свій персональний пароль, за яким може зайти на свою інформаційну сторінку. Саме там згодом індивідуально буде повідомлено адресу пункту тестування.
Якщо випускник є внутрішньо переміщеною особою і не отримав такого доступу до особистої інформаційної сторінки, то повинен звʼязатися зі своєю школою та отримати відповідний код. Якщо ж навчальний заклад через бойові дії не працює, Шепетівське управління освіти допомагає отримати доступ через Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти.
Оскільки учні, які ще до воєнного стану планували складати ЗНО, повинні були створити особисті інформаційні картки, по базі просто знайдуть їхні дані. Повторно реєструватися не потрібно.
Саме на цих інформаційних сторінках випускники підтвердять місто та область, де планують складати мультитест. Після цього автоматично їх внесуть до списків пунктів тестування.
Як наразі повідомляють, ті, хто виїхав за кордон, матимуть змогу скласти іспит у консульствах України та школах на території інших країн. Тобто під час підтвердження локації для складання мультитесту можна буде вказати іншу країну. Якщо таких охочих там назбирається достатньо, для них можуть створити окремі пункти тестування.
Нагадаємо, що реєстрація на складання мультипредметного іспиту тривала до 19 квітня. Далі аналізуватимуть кількість зареєстрованих осіб. До 1 травня кожен абітурієнт повинен буде підтвердити чи ще потрібен йому тест. Після цього, за припущеннями Олени Лихобаби, розроблять офіційний порядок складання мультипредметного іспиту, де буде чіткіше розписано усі процедури.
Спілкувалася Марина ЛОЖКІНА.