Щороку у Шепетівському фаховому коледжі закладу вищої освіти «Подільський державний університет» фінальним етапом проходження курс предмета «Захист України» є проведення навчально-польових зборів. І цього разу для їхніх учасників такий захід став своєрідним екзаменом на вправність та мужність. Збори проходили під керівництвом викладача предмета «Захист України», учасника бойових дій Валентина Гриньова.
Протягом трьох днів навчально-польових зборів здобувачі освіти відокремленого структурного підрозділу «Шепетівський фаховий коледж закладу вищої освіти «Подільський державний університет» складали програмні нормативи. Зокрема, з неповного розбирання та збирання автомата АК, стрільби з пневматичної зброї, накладання бинтових пов’язок тощо.
Цікавими та пізнавальними для студентів були спортивні ігри, тактична підготовка, додало азарту й одягання протигазу.
Незабутнім був і похід навчальних груп разом із викладачами на лоно природи до «четвертого ставка» та відвідини монумента жертвам Голодомору. Звісно, дорога видалась довгою, адже марш-кидок легким не буває, проте вельми цікавою. А дійшовши до призначеного місця, учасники зборів отримали нагоду скуштувати смачного козацького кулішу.
Тут же представниця Червоного Хреста, інструкторка з першої допомоги Ірина Філінюк провела з майбутніми захисниками практичні заняття з надання першої (домедичної) допомоги постраждалому за певних ситуацій та обставин.
А особливих вражень додала можливість постріляти з АК холостими набоями з дотриманням усіх правил безпеки.
— Загальне враження — чудове. Адже ми дізналися багато цікавого та нового, випробували себе на витривалість. А ще навчання у польових умовах згуртувало нас, дало можливість відчути атмосферу військового життя, — ділиться враженнями Дарія П’яскорська, учасниця зборів, здобувачка освіти 1-го курсу (група Б-11).
— Навчально-польові збори — це нові знання та навички, засвоєні у незвичних умовах, які неодмінно дадуть хороший результат. Вони були також найкращим відпочинком групою, ми з багатьма здружилися. Найбільше мені сподобалася стрільба. Крім того ми отримали унікальну можливість від Червоного Хреста спробувати надавати домедичну допомогу. А куліш — це взагалі супер!
На мою думку, варто робити ще більше таких зборів, і не тільки на першому курсі, — стверджує староста групи ІДП–11 здобувачів освіти 1-го курсу Іван Шеремета.
— І цьогоріч здобувачі освіти засвідчили високий та достатній рівень знань з вогневої та тактичної підготовки, основ цивільного захисту та домедичної допомоги, — говорить керівник навчально-польових зборів Валентин Олексійович Гриньов. — Принагідно хочу подякувати за допомогу у забезпеченні необхідного рівня заходу, яку надала Шепетівська спілка ветеранів Афганістану, завдяки якій учасники зборів отримали змогу виконати стрільбу з автомата Калашникова холостими набоями й змістовно провести дозвілля на природі.
А також висловити вдячність ФОП Галині Веселковій, яка є головою Шепетівської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України, за матеріальну підтримку та проведені представниками її організації практичні заняття з надання першої (домедичної) допомоги.
Відтак, ми не зупиняємося й продовжуємо робити важливі речі, які є цікавими для наших учнів. Вони є необхідними в умовах поточних викликів та відповідають вимогам сучасних освітніх стандартів, зокрема, запровадження інноваційних підходів у вивченні предмета «Захист України».
Виховуємо захисників та патріотів!
В.ВАСИЛЕНКО.
На знімках: під час навчально-польових зборів здобувачів освіти Шепетівського фахового коледжу.