ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Шляхом доблесті й честі

Шляхом доблесті й честі

54 переглядів

Коли «день народження» військової частини припадає на одне з найбільших державних свят, то це надає йому особливого наповнення й значимості. Тож і свято своєї в/ч А 2007, яке припадає на День Державного прапора України, 23 серпня, військова сім’я «артбазівців» відзначала урочисто й піднесено.

 

Напередодні вихідних з нагоди такої поважної події у закладі культури військовиків відбувся офіційний захід, у якому взяли участь особовий склад в/ч А 2007, поважні гості, службовці Збройних Сил України, ветерани частини та члени сімей тих, хто обрав своїм покликанням ратний шлях.

Розпочався захід спільним виконанням Державного гімну України. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які полягли, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України від посягань ворогів.

Із святом частини своїх підлеглих привітав т. в. о. командира в/ч А 2007, підполковник Олексій Горбатов. Він наголосив на важливості завдання, яке поставлене перед особовим складом. І у ці святкові дні військовослужбовці в/ч А 2007 несуть ратну службу й захищають країну. А їхній високий професіоналізм, досвід та підготовка дозволять виконати свою місію на належному рівні.

Тимчасово виконуючий обов’язки заступника командира в/ч А 2007, майор Олег Мудрик зачитав святковий наказ по частині щодо відзначення її кращих військовослужбовців та працівників.

Отож, з нагоди дня створення військової частини, Дня Державного прапора України та Дня Незалежності України багатьох було нагороджено грамотами та оголошено подяки від командувача Сил логістики Збройних Сил України. На урочистостях колектив військовиків «артбази» із святом привітали гості — голова районної ради Петро Дзяворук, голова райдержадміністрації Юрій Басюк, міський голова Михайло Полодюк. Вони теж відзначили кращих військовослужбовців грамотами, квітами й цінними подарунками. А протоієрей Православної Церкви України, військовий капелан Василь Гетьман побажав військовослужбовцям Божої підтримки у священній справі захисту Батьківщини і вручив їм благословильні грамоти та молитовники.

Зворушливими були виступи на святі колишніх командирів частини — підполковників запасу Валерія Лазебніка та Юрія Болюха, ветеранів і службовців. Привітав із визначним днем особовий склад «артбази» й депутат міської ради Володимир Синюта.   

Принагідно згадали й славні сторінки історії військової частини А 2007, «біографія» якої розпочалась у далекому 1963 році. А відколи вона у 1991 році, у час становлення незалежності України, передислокувалася із Чехословаччини до Шепетівки, то стала невід’ємною частиною буття місцевої громади. Власне, відтоді наше місто годі й уявити без «артбази».

До слова, основне завдання військової частини А 2007 — забезпечення військових частин Збройних Сил України озброєнням та військовою технікою, матеріально-технічними, спеціальними засобами у мирний та в особливий періоди.  

Практично новий етап свого подальшого розвитку в/ч А 2007 розпочала з початком війни на Сході України. Як і загалом українські Збройні Сили, вона теж змінила пріоритети. Військовослужбовці частини несли і несуть службу у зоні АТО/ООС. І у бойовій обстановці вони проявили себе як високоморальні, згуртовані воїни, готові виконувати накази командирів.

До речі, у районах проведення Операції Об’єднаних Сил (Антитерористичної операції) у Донецькій та Луганській областях військова частина А 2007 почала виконувати завдання за призначенням з 2014 року. Так, з 2014 по 2016 роки вона активно була залучена до проведення заходів щодо значного переміщення стрілецької зброї з військової частини А 4176 (м. Бахмут Донецької області), яка дислокувалася у районі проведення АТО.

Військовослужбовці в/ч А 2007 і сьогодні несуть службу у районі проведення Операції Об’єднаних Сил у Донецькій області у кількості 6 осіб, одна з них – жінка, військовий медик.

У в/ч А 2007 проходять військову службу та працюють патріоти України, які брали активну участь у Революції Гідності, у бойових діях поблизу міста Іловайська, селища Піски Донецької області, за Донецький аеропорт. Також  виконували бойові завдання щодо захисту міста Маріуполя, з доставки боєприпасів військовим частинам Збройних Сил України під час боїв навколо міста Авдіївки та на Світлодарській дузі у Донецькій області, поблизу міста Попасна та селища Троїцького Луганської області у ході ведення російсько-української війни на Сході України. Більше 30 осіб (близько 50 відсотків від загальної чисельності військовослужбовців) в/ч А 2007 набули почесного статусу учасника бойових дій. А ще військовослужбовці частини брали участь у миротворчих місіях Організації Об’єднаних Націй.

За сумлінне виконання військового та трудового обов’язку, вірність військовій присязі, відданість військовій службі та праці з виконання завдань за призначенням, самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, військовослужбовці та працівники в/ч А 2007 нагороджувалися відзнаками Президента України «За участь в Антитерористичній операції», заохочувальними відзнаками Міністерства оборони України «Знак пошани», нагрудними знаками начальника Генерального штабу – головнокомандувача Збройних Сил України «Учасник АТО» та іншими нагородами вищого військового командування.

Лицарів ратної слави й звитяги, військовослужбовців в/ч А 2007 з нагоди свята їхньої частини віншували й подвижники художньої самодіяльності. Так, народний аматорський колектив «Колорит» під керівництвом Ольги Башинської, у складі якого,  до речі, є й «артбазівці», підготував для них концертну програму. Виступ співаків міського будинку культури захопив присутніх майстерним виконанням народних та патріотичних пісень.

Поза сумнівом. «родзинкою» святкового дня стала й виставка військової зброї. Адже у сховищах «артбази» зберігається й музейна зброя часів Першої та Другої світових воєн, навіть раритетні військові засоби. Наприклад ті, які використовували проти України диверсанти і які були в арсеналі хіба що «агента 007».

Зацікавленість і захоплення у глядачів різного віку та статі, навіть найменшої дітвори, викликала й сучасна зброя та екіпіровка українських військовослужбовців. Усім охочим була надана можливість потримати зброю в руках, звісно, з дотриманням заходів безпеки.

Відтак того святкового дня на адресу військовослужбовців лунали чимало вдячних слів за те, що відмінно несуть службу, забезпечуючи могутність нашої держави. І, звісно ж, побажання здоров’я, злагоди у сім’ях, удач на рубежах ратного фронту.

Володимир НИТКА.

 

На знімках: миттєвості святкування у в/ч А 2007.

Залиште Ваш коментар
Перевести