ГОЛОВНА СТОРІНКА Здоров'я Славна родина медиків

Славна родина медиків

13 переглядів

Недавно до редакції завітали друзі сім’ї Тростінських, щоб привітати на сторінках газети цю знану і шановану родину шепетівських медиків з кількома ювілейними датами. Так, 2 лютого подружжя святкуватиме 50-річчя свого сімейного життя. Цього ж року главі сімейства, Рафаїлу Францовичу, виповнюється 80 років, а його дружині Євгенії Юріївні — 75.  І нам також хочеться згадати добрим словом цю славну родину, яка залишила помітний слід на Шепетівській землі, має багато вдячних шанувальників, пацієнтів.

Подружжя Тростінських присвятило все своє трудове життя справі лікування  та рятування людей від хвороб. Їхнім покликанням була медицина, а Шепетівська центральна районна лікарня стала для них місцем професійного зростання.

Днями ми відвідали цю славну родину. Рафаїл Францович та Євгенія Юріївна вісім років тому припинили свою професійну діяльність та разом, в один рік, вийшли на пенсію.

За розмовою згадали, як разом навчалися на факультеті «Лікувальна справа» Вінницького медичного інституту ім. Пирогова. Медалістка-коськівчанка Євгенія опинилась у цьому вузі після третьої спроби здати вступні іспити, а Рафаїл склав екзамени в медінститут, коли ніс військову службу (тоді була така форма заохочення солдатів до навчання).

Жили студенти на одному поверсі, через кімнату. Наполегливо студіювали медичні науки, а на шостому, останньому, курсі одружилися і поїхали на роботу за розподілом. У 1970 році молоді спеціалісти отримали направлення на вакантні посади лікарів у м. Шепетівці.

Рафаїл Францович став завідувачем відділення «швидкої допомоги», а після двох років роботи йому запропонували очолити психіатрично-наркологічну службу. Лікар перебував на цій посаді аж до пенсійного віку. Було складно працювати. Психіатричної допомоги потребували багато хворих, але й була можливість надавати її оперативно і якісно, бо існувала ціла низка лікувальних закладів відповідного профілю.

Зараз вони ліквідовуються, посади психіатрів-наркологів скорочуються. Досвідчений медик каже, що це безвідповідально, адже кількість хворих не зменшується.

А Євгенія Юріївна свій трудовий вік присвятила нелегкій акушерсько-гінекологічній справі. Нелегкій, бо завжди саме вона, як спеціаліст, несла відповідальність за життя мами та її немовляти. Залишилась у пам’яті одна ніч, протягом якої довелось прийняти аж 12 пологів. Виїжджали лікарі, акушери до породіль і у села, кесарів розтин не практикували так широко, як нині. А скільки на її долю випало хвилювань, переживань…

У лікарки рідкісна група крові, тож завдяки їй часто рятували діток та жінок прямо у пологовій залі. Окрім того, Євгенія Юріївна вела практичні заняття серед студентів медучилища, проводила прийоми жінок у жіночій консультації, консультувала хворих у відділеннях лікарні.

Жінка зазначила, що було важко працювати, але тоді багато робилося задля користі пацієнтів.

Ось так, у клопотах та турботах, пролетіло понад 50 трудових та 50 років подружнього життя Тростінських. Лікарська сім’я виховала двох синів, а ті подарували дідусеві та бабусі двох внучечок. Розповіли, що коли були молодшими, то кожної відпустки їздили відпочивати з дітьми на море на своєму автомобілі ВАЗ («копійці»). Не нудьгували, постійно запрошували у гості друзів, близьких, колег. Такий активний стиль життя зміцнює сім’ю, упевнені вони.

Наразі з ранньої весни до пізньої осені Євгена Юріївна та Рафаїл Францович   трудяться на дачі. У результаті уся родина споживає домашні, екологічно чисті овочі, фрукти. І це дарує їм додаткові роки життя. А ще вони оптимісти.

Тринадцятого січня Рафаїлу Францовичу виповнилося 80 років, Євгенія Юріївна 8 лютого буде святкувати 75-річчя, а золоте весілля вони відзначатимуть 2 лютого. Тож бажаємо їм, насамперед, міцного здоров’я, довголіття, Божого благословення, любові і турботи від рідних!

А до цих побажань обов’язково додадуться спогади шепетівчан, які приходили на прийоми до Тростінських і завжди отримували висококваліфіковану консультацію і допомогу.

Є.ЛИТВИНЧУК.

На знімках: Рафаїл Францович та Євгенія Юріївна Тростінські.

Залиште Ваш коментар
Перевести