ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ «Совкова» новація

«Совкова» новація

12 переглядів

Особисто я з неабияким подивом сприйняв перейменування на останній сесії обласного самоврядного органу нашого музею – з комунального закладу культури «Обласний літературно-меморіальний музей М.Островського» у комунальний заклад «Музей пропаганди» Хмельницької обласної ради.
Не буду заангажовувати вашу увагу аргументами, якими керувалися депутати, бо вони тут не суттєві. Скажу лише одне: невже у чиновників при такому важливому, а для наших краян і резонансному, рішенні не знайшлося місць словам «національний», «український», «історія», «народний», «етнопам’ять», «старожитності», «традиційна культура» тощо.
Натомість вони вподобали слово «пропаганда», від якого потягнуло давно забутою нафталінною «совковістю».
Попри своє значення (дослівно – «яка підлягає поширенню (віра)» це слово для мене особисто несе семантику навіювання, напівбрехні, а то й відвертого перекручування дійсності. Як тут не згадати геббельсівську міфотворчість, «сусловщину» та багато інше. Власне, пропаганда властива не лише тоталітаризму, від її негативного впливу не захищений світ і сьогодні.
То що ж мали на меті «новатори», змінюючи назву нормально діючого закладу? Перепрофілювати напрямок його діяльності у пропагандистське русло, щось на зразок колишніх компартійних кабінетів з методистами? І що пропагувати?
Здоровий спосіб життя народу, з огляду на фінансування фізичної культури і спорту, нашу державу не цікавить. Збереження історичної спадщини теж, очевидно, відсувається на далекі задвірки. Проте варто нагадати, що історія, пам’ять народу, традиція сприймається серцем, а не пропагандистським навіюванням.
Чи може пропагуватимуть різні «веселкові» рухи, які у нашому суспільстві сприймаються з природною відразою? Чи, може, це буде щось на кшталт колишніх музеїв атеїзму, де колекціонували різні антирелігійні «аргументи»?
Чи «Музей пропаганди» відтепер має стати зібранням забутих часом побрехеньок і фальсифікацій, аби протиставляти нашому сьогоденню — «надзвичайно благословенному і процвітаючому»?
Хотілося б почути від когось, як же буде відбуватися процес перетворення. Хіба, за умов, коли зачиняються школи, інші важливі соціальні заклади, музею пропаганди «світить» безхмарне довголіття? Особливо, коли його утримання через якийсь час (а він усе покаже) покладуть на місцеву казну.
Як на мене, то, вочевидь, взялися музей спершу перейменувати. Мовляв, задля збереження, щоб потім, як звикнеться, закрити, як іноді його називають, «святилище» історії було не шкода, а згодом відкрити, як колись уже було, ще один генделик. Адже кому здалася ота пропаганда? Чи не туди хилите, панове-новатори?
В.ЯСЕНЧУК.
Від редакції
А що думаєте з цього приводу ви, наші шановні читачі? Запрошуємо до дискусії.

Залиште Ваш коментар
Перевести