Три роки тому, під час зустрічі з представниками Городнявської школи, народний депутат України Роман Мацола ініціював зробити заклад комфортнішим, а витрати місцевого бюджету — меншими. Як саме? Запропонував у весняний та осінній періоди опалювати навчальний заклад дров’яними відходами. Для цього допоміг школі отримати твердопаливний котел. І це стало початком реалізації нового проекту —«Моя енергоефективна школа».
А далі… За сприяння Романа Миколайовича встановили енергозберігаючі вікна.
Гарну справи підхопили лісівники. Решту вікон допоміг замінити Петро Петрович Трофімчук, директор Шепетівського районного спеціалізованого лісокомунального підприємства. Вони ж встановили енергозберігаючі двері, аби краще зберігати тепло у спортивній залі.
До спільної справи також долучився Володимир Михайлович Сасюк, директор державного підприємства «Шепетівський лісгосп». Привезли 10 кубометрів дров та збудували приміщення для зберігання дров’яних відходів.
Потребувала школа і заміни покрівлі. Тож за гроші Городнявської сільської ради розробили проект, а з районного бюджету під керівництвом голови Петра Францовича Дзяворука оновили дах приміщення. Щоб у випадку відключення електроенергії навчальний процес не зірвався, відділ освіти і культури Шепетівської РДА, в особі начальника відділу Наталії Миколаївної Грабельнікової, подбав про забезпечення школи генератором.
«Вирішити будь-яку проблему можливо, якщо працювати спільно. Аби діти навчалися у належних умовах та теплих класах, об’єдналися представники влади, бізнесу та громади. І результату досягнуто. Це правильний шлях і я його буду дотримуватися»,— зауважує народний депутат України Роман Мацола.
Що таке енергоефективність, вихованці Городнявської ЗОШ тепер знають із власного досвіду. Про усі її переваги неодноразово розказував Роман Мацола під час регулярних зустрічей зі школярами. У межах проекту «Моя енергоефективна школа» учні розробили власні міні-проекти. А 29 листопада презентували їх для тих, хто допоміг тепломодернізувати школу.
Школярі дослідили кожен кабінет ЗОШ, визначили місця найбільших витрат тепла. Зуміли облікувати використання школою теплової енергії. Розказали, як можна зменшити енергоспоживання і при цьому зберегти температуру тепла у приміщенні. Наголосили, чому вигідно замінити звичайні електричні лампи на світлодіодні. А також провели інформаційну кампанію: виготовили і поширили власні буклети та листівки про економічну грамотність та відповідальне споживання.
Тепер у Городнявській ЗОШ тепло не лише у шкільних класах, а й у дитячих серцях. Колектив школи щиро дякує усім благодійникам навчального закладу.
Валентина КРУПНИК,
директор Городнявської
ЗОШ І-ІІІ ступенів.