ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоСПОРТ Спортивна слава Чотирбок

Спортивна слава Чотирбок

26 переглядів

Тут народилися і виросли чемпіони України, Європи, світу та Олімпійських ігор

Значення розвитку фізкультури і спорту на селі важко перебільшити. Адже у юному віці та в молодості закладаються підвалини майбутнього здоров’я, і, відповідно, й майбутньої здорової сім’ї. Тож і наше село Чотирбоки багате на славних синів та доньок, є колискою сильних людей з незламним духом.

Щедре воно і на талановитих спортсменів, які прагнуть возвеличити власну Батьківщину, добившись найгучніших успіхів та визначних звань. Серед них майстер спорту міжнародного класу, чемпіон Європи та України з важкої атлетики Олег Іванович Прошак, майстер спорту, чемпіон Європи та України з бойового самбо Юрій Миколайович Захарець, Заслужений майстер спорту, олімпійська чемпіонка 2008 року з фехтування Галина Василівна Пундик, майстер спорту, чемпіон світу та України з легкої атлетики, член національної збірної України Андрій Іванович Алексійчук.

А цьогоріч цей список поповнився ще одним нашим односельчанином — випускником Чотирбоцької ЗОШ І-ІІІ ст. 2016 року, чемпіоном Європи та України, призером чемпіонату світу, переможцем міжнародних турнірів, боксером Тарасом Вадимовичем Бондарчуком (2000 р. н.). У фінальному поєдинку у ваговій категорії до 60 кг він здобув срібну медаль на ІІІ літніх юнацьких Олімпійських іграх 2018 року, що проходили в аргентинському місті Буенос-Айресі.

Майстерність наших спортсменів викликала заздрощі багатьох іноземних спортсменів, які, незважаючи на кращі умови тренування, так і не змогли досягнути рекордних результатів.

Не можна не згадати і людей, які закладали фундамент спортивного руху на селі. Це майстри спорту з важкої атлетики Іван Іванович Прошак, Михайло Андрійович Наумець,  Микола Васильович Захарець, Петро Миколайович Овсянюк, Микола Романович Безкоровайний, майстер спорту з футболу та гравець національної збірної України Віталій Вікторович Балицький. А на сьогодні маємо нові здобутки — майстра спорту з боксу Івана Васильовича Березніцького.

Крім того, до списку кандидатів у майстри спорту входять перший тренер чотирбоцьких штангістів Іван Тимофійович Криворчук, Володимир Григорович Вичавка (штанга, гирі, боротьба), Олександр Миколайович Линник (пауерліфтинг) та Іван Володимирович Кузьмінчук (бокс).

Після таких вагомих перемог у кращий бік змінюється і ставлення людей до спорту. Адже односельцям є на кого рівнятись. Успіхи наших спортсменів відзначені численними медалями за їхню звитягу та майстерність на спортивних аренах країни та світу. Батько з гордістю показує нагороди дітям, а ті наслідують його приклад та мріють перевершити його спортивні досягнення.

Так сталося у випадку з кандидатом у майстри спорту Максимом Олеговичем Алтуняном, який став не тільки першим тренером чотирбоцьких боксерів, а й для обох своїх синів — Дениса та Максима, які неодноразово підтверджували батьківську майстерність у тренуваннях і виборювали нагороди у змаганнях, а їхні імена, як переможців, ми не раз зустрічали на шпальтах районних видань.

Завдяки спорту у кращому розумінні слова перероджується й саме село. Люди починають уболівати за свій спортивний престиж та пишатися перемогами сільських спортсменів. Чотирбоківчани суттєво додають у патріотизмі і, відповідно, стають небайдужими до власного села та краси рідної землі.

Так, у 2018 році за підтримки народного депутата Романа Мацоли було відкрито алею перед будинком культури, а цьогоріч на ній з ініціативи колишнього вчителя фізкультури Миколи Йосиповича Тютюнника та в. о. старости села Миколи Тимофійовича Костюка було встановлено «Дошку спортивних досягнень села». На ній розміщено світлини чемпіонів та призерів районних і обласних змагань: Дениса Алтуняна, Максима Алтуняна, Дмитра Березніцького, Ольги Білоус, Юрія Годованог, Вадима Захарця, Івана Ковальчука, Назара Ковальчука, Маргарити Максимчук, Ніни Пахар, Олени Рабощук, Юлії Шевчук.

Дехто з них уже закінчив школу та ступив на стежину дорослого життя, а деякі є  учнями Чотирбоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів та продовжують удосконалювати свою майстерність під керівництвом учителя фізичної культури Дмитра Вікторовича Мазура. Саме він тренує команди учнів з волейболу, баскетболу та легкої атлетики. Спортивні секції у школі працюють до пізнього вечора і, з усього видно, діти зацікавлені та активно відвідують тренування.

Крім того, за окремим графіком у школі діє секція дзюдо, керівником якої є Володимир Георгійович Шайдевич. На рахунку його вихованців уже чимало медалей, грамот обласних та районних змагань, які поповнюють перелік спортивних здобутків рідного села, що нараховує 898 мешканців.

Вони — наша гордість і надія. Це люди, завдяки яким спорт на селі не вмирає, а навпаки – розвивається, виходить на світовий рівень. Завдяки їм Чотирбоки стають відомими навіть за межами України.

Ми назвали ще далеко не всі здобутки, бо головні перемоги, упевнена, у нас ще попереду!

Світлана БРОДЕЦЬКА.

Залиште Ваш коментар
Перевести