ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоОсвіта Старт для абітурієнтів

Старт для абітурієнтів

8 переглядів

Реєстрація на ЗНО роз­почалася 5 лютого і триватиме до 25 березня

Реєстрація учасників ЗНО триватиме до 25 березня, а зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання можна до 18 березня.

Результати зовнішнього не­залежного оцінювання підуть до атестату замість Державної підсумкової атестації.

У Міністерстві освіти змінили правила ВНО 2019 року. Цього року запровадили нововведення для студентів технікумів, коледжів та учнів ПТУ. Для отримання атестата (а його переважно отримують на другому курсі), необхідно буде у форматі ЗНО обов’яз­ково складати українську мову та літературу, а також математику або історію України (на вибір).

Результати ЗНО випускни­кам одинадцятих класів підуть до атестату замість підсумкового іспиту. Тому обов’язково треба буде здавати українсь­ку мову та літературу. Другий предмет — математика або істо­рія України (можна і обидва предмети). Третій предмет — на розсуд. Це може бути біологія, географія, фізика, хімія, інозем­на мова (англійська, іспансь­ка, німецька та французька).

Загалом можна зареєструватися максимум на чотири предмети. На кожен предмет встановлять граничний бал за шкалою 100/200, а також за шкалою 1//-12 балів, яка буде зарахована, як оцінка за ДПА. Якщо оцінка буде нижча порогової, то абітурієнт не змо­же використовувати результат з предмету для вступу до вишу. Граничний бал визнача­тиметься після того, як відбу­деться ЗНО з усіх предметів.

Граничний бал з математи­ки, української мови та літера­тури, фізики буде визначено до 13 червня, з іноземних мов, біології — до 19 червня, з історії України, географії, хімії — до 24 червня.

Реєстрація на зовнішнє неза­лежне оцінювання триватиме до 25 березня. Учнів ПТУ та студентів коледжів має зареєструвати ке­рівництво навчального закладу.

Для реєстрації треба ство­рити реєстраційну картку, підготувати пакет документів і передати його до Регіональ­ного центру оцінювання якості освіти.

Для цього необхідні такі документи: копія паспорта, дві однакові фото­графії 3×4 см, реєстраційна картка (її треба сформувати на zno.testportal.com.ua і вказа­ти предмети, які проходитимете на ЗНО).

Ті, хто проходить держав­ну підсумкову атестацію, по­винні передати документи до навчального закладу, звідти їх відправлять до Регіонального центру оцінювання якості ос­віти. В іншому випадку по­трібно самостійно відправити документи. У відповідь повинні надіслати сертифікат з повідомленням про реєстра­цію на ЗНО.

Після реєстрації всім учасникам прийдуть запрошення-перепустки на тесту­вання. Їх можна буде заван­тажити на сайті Українсько­го центру оцінювання якості освіти. У запрошенні будуть вказані час і місце проведен­ня оцінювання.

Основна сесія незалежно­го оцінювання розпочнеться 21 травня. Отож,

21 травня — математика;

23 травня — українська мова та література;

27 травня — іспанська, німецька, французька мови;

28 травня — англійська мова;

30 травня — фізика;

4 червня — історія України;

6 червня — біологія;

11 червня — географія;

13 червня — хімія.

Результати ЗНО з усіх пред­метів з’являться на особистих сторінках учасників тестуван­ня до 25 червня. Учасники бойових дій, жи­телі окупованих територій змо­жуть скласти ЗНО під час до­даткової сесії, якщо не зможуть потрапити на основну. Реєстрація на неї триватиме з 3 по 20 травня, графік проведення з’явиться до 30 квітня, а ре­зультати додаткової сесії учас­ники отримають до 18 липня.

Цього року ЗНО зможуть здати і люди з порушенням зору. Тестування з української мови і літератури, математики, історії України та біології друкуватимуть також крапковим шрифтом Брайля. Також цього року випробовуватимуть техно­логії проведення оцінювання зі спеціальними комп’ютерними програмами для людей з глибокими порушеннями зору.

(З інших видань).

Залиште Ваш коментар
Перевести