Основи виховання підростаючого покоління справжніми патріотами, яке готове захищати суверенітет і недоторканність кордонів своєї Батьківщини, закладаються у школі педагогами шляхом проведення роботи з військово-патріотичного виховання і під час вивчення предмету «Захист Вітчизни».

Одним із напрямків військово-патріотичного виховання є відвідування Музеїв бойової слави. Так, до Дня Збройних Сил України для учнів 9–11 класів Мокіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено екскурсію до клубу Спілки ветеранів Афганістану. Перед учнями виступили «афганці» О.В.Гурінович та П.В.Шидей, які показали експозиції музею, ознайомили з історією проведення бойових операцій в Афганістані. З великим захопленням учнів правлялися у неповному розбиранні та збиранні автомата Калашникова, адже такої нагоди учні школи не мають через відсутність навчальної зброї.

Хоча усе далі відходять грізні події Афганської війни, але не згасає пам’ять про тих, хто заради виконання ратного обов’язку віддав своє життя, здоров’я, найкращі роки юності. І сьогодні, коли агресор хоче захопити наші землі на Сході, анексував Крим, підростаючому поколінню є на кого рівнятися. Тож ми впевнені у тому, що сучасні учні стануть гідними захисниками нашої неньки-України.

В. ЛИННИК,

викладач предмета

«Захист Вітчизни».