На весняних гонах ленковецького ТОВ «Поділля-Плюс», яке очолює директор Іван Вичавка, завзяття місцевих хліборобів вражає. Воно, здається, спонукає саму природу активніше пробуджуватись до життя. Як-не-як вони роблять стратегічну й важливу для усієї країни справу – кинуте у ниву насіння покликане стати гарантом продовольчої безпеки та економічної міцності держави. Тож зусилля творців майбутнього врожаю професійні, оперативні. Усі їхні кроки зважені й враховують необхідність економії обмежених, як на воєнний час, ресурсів.
— Попри усі труднощі сьогодення, зробимо все, аби посівну і всі необхідні весняні агрозаходи провести у повному обсязі й в оптимальні терміни. Принаймні, для закладання основи врожаю цього року маємо добрива, пальне, насіння. Прагнемо дотримуватись необхідних агротехнологій, щоб від поля була віддача, — розповів заступник директора ТОВ «Поділля-Плюс» Олег Рощин.
Тож на даний час ленковецькі хлібороби провели підживлення на 500 гектарах своїх озимих плантацій. І з усього видно, ріпакові та пшеничні лани у задовільному стані, щодня кращають вруна озимих полів, а відтак, і оптимістичнішими стають види на врожай. Активно триває й підготовка грунту під посів ярих зернових культур.
Що ж до посівних планів на цю весну, то Олег Казимирович підтвердив традиційне дотримання господарством структури полів, де їхню основу складає зернова група сільгоспкультур.
Тож першим у грунт лягло добірне зерно ярого ячменю на півтори сотнях гектарах. Згодом засіють площі, відведені під овес, гречку, інші зернові культури.
Як наголошують у Товаристві, доля майбутнього врожаю чимало залежить від багатьох чинників, проте головне – віддані своїй справі люди. І в цей випробувальний для України час весь обсяг робіт лягає на плечі хоча й невеликого, проте досвідченого й професійного колективу Товариства. Адже нині у «Поділлі-Плюс» кожен є, як мовиться, майстром на усі руки, працює самовіддано на довіреній ділянці роботи, є добросовісним бійцем хліборобської передової, щоб у всіх був і хліб, і до хліба.
Тож високо оцінюють труд механізаторів Івана Ташецького, у якого найповажніший у колективі хліборобський стаж, Сергія Комащука, який є і майстром програмування сільгосптехніки, Олександра Коваля, Віктора Котика, Віталія Василишина, Олександра Гінгіна, Юрія Трояна, водіїв Дмитра Котика, Миколи Загоруйка, інженера з багатим досвідом Анатолія Паляниці.
Як зазначають ленковецькі хлібороби, їхня праця – з вірою у перемогу, з думкою про день завтрашній, без тривог і вибухів ракет, щоб люди не знали горя й жили у достатку, задля спільного майбутнього великої вільної країни. Адже народ покладається на наші Збройні Сили, а ще — на тих, хто відповідає за продовольчу безпеку держави. А по-іншому при таких загрозах і бути не може. Армія і народ мають бути нагодованими. І вагомим чинником у тому є успішно проведена посівна, яка є не менш важливим українським фронтом.
Володимир НИТКА.