Попри всеосяжне охоплення cоцмережами, постійну онлайн-присутність, ми полюбляємо “відгороджуватися” від інших і жити у власних “бульбашках”. Про це свідчать результати дослідження, яке нещодавно провів швейцарський Інститут Готліба Дутвейлера.
Встановлено, що дві третини людей із високим рівнем освіти майже не контактують з людьми, чия освіта низька. Понад 75% бідняків мало або зовсім не мають справ із заможними людьми. Більше половини заможних так само “не помічають” бідних.
Виявляється, неабияк роз’єднує модерних людей і вік. У половини з тих, кому до 25 років, практично немає знайомих, яким за 65. І навпаки – дідусі та бабусі майже не товаришують із юнаками та дівчатами.
Майже половина опитаних пояснили, що може і хотіли б познайомитися із старшими чи молодшими, але відсутні можливості це зробити. Найчастішими місцями зустрічі з “іншими” людьми респонденти назвали роботу, навчання та друзів.
На думку керівника опитування, люди не винні у тому, що їхнє життя проходить в “бульбашках”. “Вас зараховують до шкільного класу зі схожими однолітками або ви живете в районі, де є певні подібності з точки зору походження чи фінансового становища”, – пояснює він.
Щоб вибратися з цих різноманітних комфортних “бульбашок”, потрібно докладати зусиль.