У номері газети за 29 серпня ц. р. редакція опублікувала матеріал під заголовком «Квартири шепетівчан масово від’єднують від централізованого теплопостачання». У ньому йшла мова про те, що примусове від’єднання від загальної мережі власників квартир, які не мають змоги облаштувати автономне опалення, не тільки протизаконне, а й таке, що травмує психіку та здоров’я людей, а особливо пенсіонерів, людей похилого віку, інвалідів. Такі люди неспроможні здійснювати таке облаштування через брак коштів та обмежені фізичні можливості.

Втім, керівництво ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» у коментарі для газети назвало такі свої дії «ліквідацією розбалансованих внутрішньобудинкових  мереж». Натомість мерія забила тривогу, звернувшись до усіх правозахисних інстанцій, аби зупинити у місті свавілля, затіяне «енергоінвестівцями». Міська влада надіслала звернення до обласної та місцевої прокуратур, Національної поліції, Антимонопольного комітету, захисників прав споживачів.

Якою ж була їхня реакція на те, що коїться у Шепетівці?

 

«Нам загрожує

холодна смерть…» 

Колективний лист мешканців будинку № 8, що на вулиці Гагаріна, спонукав нас повернутись до цієї теми. Їхню котельню ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» на цей опалювальний сезон хоче взагалі зачинити.

Люди написали, що, передаємо дослівно, «через такі протиправні дії багатьом мешканцям нашого будинку загрожує холодна смерть, адже більшість із нас не має і ніколи не буде мати коштів на встановлення індивідуального опалення». Під листом стоять 12 підписів власників квартир будинку № 8.

 

«Заяви скеровано

за належністю…»

Звернення міської влади про незаконне відключення будинків (квартир) шепетівчан від центральної мережі теплопостачання було надіслане до Шепетівської місцевої прокуратури. Прокурор, юрист 1-го класу Наталія Семенюк повідомила журналістам, що звернення від очільників шепетівської територіальної громади скероване за належністю до Шепетівського відділу поліції для вирішення питання про відкриття щодо неправомірних дій ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» кримінального провадження і внесення його до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

— Прокуратура отримала і три скарги від окремих громадян щодо незаконних дій підприємства тепломереж. У них повідомлялось, що спеціалісти цього підприємства відмовили їм у наданні дозволів на відключення від мережі централізованого опалення для встановлення у власних квартирах систем індивідуального обігріву. Усі письмові звернення громадян ми направили до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з проханням розглянути і повідомити авторів звернень у встановлений законом термін. Звернень щодо незаконних відключень окремих власників квартир від загальної мережі теплозабезпечення поки не надходило, — зазначила прокурор.

 

«Відкрито кримінальне

провадження…»

Заступник начальника Шепетівського відділу поліції Андрій Колесник надав нам інформацію, що за зверненням міської влади та дорученням місцевої прокуратури відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 270-1 ч. (пошкодження майна комунальної власності). «Наразі триває розслідування. Можливо, буде призначена експертиза», — запевнив підполковник поліції Андрій Колесник.

Окрім цього на номер «102» надійшло повідомлення про незадовільне погашення боргу за спожитий газ. На даний час воно на виконанні у працівників Шепетівського ВП. Протягом 30 днів правоохоронці зобов’язанні дати відповідь заявнику про результати перевірки згідно із Законом України «Про звернення громадян».

 

Громадські активісти надіслали

звернення депутатові ВР

У своїй публікації ми повідомляли про те, що ініціативна група шепетівчан збирає підписи під зверненням до депутата Верховної Ради від нашого виборчого округу.

— Наразі звернення, під яким підписалися 200 городян, надіслане Олексію Жмеренецькому, — повідомила активістка Марина Журавльова. — Люди просять депутата втрутитись у ситуацію, бо не мають упевненості, що газ і тепло з початком опалювального сезону вчасно надійдуть до їхніх осель.

 

«Суд ухвалив…»

Десятого вересня у м. Рівному відбулося засідання Північно-Західного апеляційного господарського суду, на яке міська влада покладала великі надії. І, на превелику радість усіх представників від Шепетівки (відповідальних чиновників, юристів, працівників ЗМІ), судова колегія залишила без задоволення апеляційну скаргу ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» про усунення перешкод у володінні, користуванні та розпорядженні майном.

Судді залишили без змін і рішення Господарського суду Хмельницької області від 20.05.2019 року. А це означає, що влада міста тепер має беззаперечне законне право на повернення комунального майна у власність громади. Рішення останніх двох судів може покласти край конфліктам навколо теплопостачання, що роками відбуваються у Шепетівці.

 Правда, ухвала Північно-Західного апеляційного господарського суду може бути оскаржена до Верховного Суду. Чи візьметься ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» вкотре у судовому порядку доводити свою правоту – не відомо.

Та й чи варто? Адже Верховний Суд  вже одного разу став на бік шепетівської громади, підтвердивши, що рішення Шепетівської міської ради про розірвання договору концесії в односторонньому порядку є законним і чинним. Навіть якщо «енергоінвестівці» направлять касаційну скаргу до Верховного Суду, сподіваємось, що він буде послідовним у захисті прав шепетівської громади.

Як насправді розвиватимуться події – побачимо. Адже процес повернення майна складний і тривалий. Але міський голова М.Полодюк оптимістично налаштований, бо 90 відсотків комунальної власності міста уже переведено на автономне опалення, до повної автономії щодо теплозабезпечення і захисту прав тих, хто цього зробити не може, залишилось кілька рішучих кроків. Він переконаний, що з колективними зусиллями  усе відбуватиметься швидше.

Підготувала Є.ЛИТВИНЧУК.