Серед об’єднаних територіальних громад нашого краю своєю вдачею, активністю та дієвими підходами до втілення реформи децентралізації і якісних змін помітно вирізняється Судилківська громада. 
Чим вона живе зараз, які першочергові завдання стоять перед громадою? Що робить виконком та депутати сільської ради заради поліпшення життя її мешканців? Як вирішуються нагальні проблеми населених пунктів Судилківської сільської ради? Про це — у ексклюзивному інтерв’ю з сільським головою Тетяною КОТИК.

— Тетяно Миколаївно, три роки життя громади — це багато чи мало? Чого досягнуто, які напрацювання, чим живе громада сьогодні?

— Знаєте, якщо дивитися за календарем, то, може, й багато. Адже рік має 365 днів, а у плані щоденного життя громади щодо реалізації задумів, то, швидше за все, мало.
Скажу, що три роки життя громади пролетіли у плідній праці дуже швидко. Завдячуючи активності депутатського корпусу сільської ради, працівників сільської ради, підтримці активних жителів громади, маємо конкретні напрацювання щодо реалізації цільових програм та проектів у таких галузях, як освіта, культура, економіка, проведено значну роботу з розвитку інфраструктури територіальної громади.

— Конкретизуйте, будь ласка, що за цей час зроблено у населених пунктах громади та її адміністративному центрі — селі Судилкові?

— За три роки зроблено чимало щодо розвитку інфраструктури громади: у 14 населених пунктах проведено реконструкцію та капітальний ремонт вуличного освітлення. Для повноцінного функціонування елект­роліній з місцевого бюджету щороку виділяються кошти на закупівлю електроенергії. Облаштували криниці у селах Вовківці, Вовківчики, Серединці, Жолудки, Хролин, Велика Медведівка, Білокриниччя. Обгороджено кладовища у селах Велика Медведівка, Красносілка, Вовківці.
У самому Судилкові проведено будівництво нового водогону на вулицях Горького, Шевченка, Гагаріна, Сонячній, Молодіжній, Титова, Пономарчука, Князя Володимира. У шести населених пунктах закуплено і встановлено 8 майданчиків для відпочинку найменших мешканців громади.
Реалізовано проекти у сфері освіти: проведено утеплення фасаду у двох закладах освіти (Судилківський ліцей та Судилківська філія Судилківського ліцею) та в одному закладі дошкільної освіти (Городищенський ЗДО «Сонечко»). У чотирьох навчальних закладах замінено покрівлю (Травлинська ЗОШ I-III ступенів, Судилківський ліцей і його філія, Городищенський ЗДО), замінено вікна на металопластикові у Хролинській ЗОШ I-II ступенів, Серединецькій ЗОШ I-III ступенів. Облаштували дорогу до Судилківської філії Судилківського ліцею.
У серпні 2019 року здано в експлуатацію футбольне поле зі штучним покриттям, на яке залучено кошти місцевого бюджету у співвідношенні 50:50. Поле розташоване на території Судилківського ліцею. Діти громади мають можливість тренуватися з футболу, брати участь у змаганнях з цього виду спорту, а вчителі фізичного виховання з інших шкіл проводять на цьому полі уроки футболу.

— Бачу, що й діти з інших шкіл громади займаються на футбольному полі. Тож організовано підвезення дітей?

— Так, дітей на навчання підвозять шкільними автобусами. Загалом курсують 8 таких автобусів, 5 з них придбано протягом цих трьох років на умовах співфінансування у співвідношенні 70:30. Тому маємо змогу підвозити дітей для участі у різних конкурсах, змаганнях не тільки у межах нашої громади, а й поза її межами. Приміром, юні чирлідери Судилківського ліцею брали участь у змаганнях у містах Хмельницькому, Львові, Одесі, Києві і доїжджали туди шкільними автобусами.

— Тетяно Миколаївно, наскільки мені відомо, у закладах освіти громади скасовано збір батьківських коштів. Тільки у школах, чи у садочках також?

— І у школах, і у садочках. Батьки не повинні здавати кошти на потреби навчального закладу. Тому з січня 2017 року у нас скасовано будь-який збір коштів з батьків у закладах дошкільної та загальної середньої освіти. Необхідне приладдя (канцелярське та господарське) згідно з потребами навчальних закладів цент­ралізовано купуємо і доставляємо у школи.
— Традиційне, але досить актуальне запитання: які Ваші плани на прий­дешній, 2020 рік?

— Плани, плани… Їх багато! У найближчих планах – нове будівницт­во електроліній у селах громади, утеплення фасадів закладів освіти, культури. Дуже хочеться реалізувати проект щодо капітального ремонту пам’ятників, могил воїнів, які загинули у Другій світовій війні, бо з плином часу вони почали псуватися.
Скажу, що роботи попереду дуже багато… Тож з новими планами йдемо у 2020-й!

— Тетяно Миколаївно, що б Ви хотіли побажати з нагоди свята самоврядування?
— Щиро вітаю депутатів та працівників сільської ради, жителів громади з Днем місцевого самоврядування! Бажаю міцного здоров’я, нових творчих сил для втілення планів, задумів та ідей!
Дякую, що підтримуєте нові починання, берете участь у житті громади, допомагаєте добрим словом і плідною працею наближати краще майбутнє нашої громади та України загалом. Усім зичу миру, злагоди, родинного затишку і тепла, достатку і благополуччя, гармонії у житті та удачі!

— Дякую Вам за інтерв’ю.

Спілкувався
Володимир НИТКА.