ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Свого прапрадідуся прийшов вшанувати чотирирічний Артемій

Свого прапрадідуся прийшов вшанувати чотирирічний Артемій

13 переглядів

    З нагоди Дня пам’яті і примирення та 73-ої річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у м. Шепетівці відбулися пам’ятні заходи.

    Зранку представники влади та небайдужі мешканці поклали квіти до пам’ятних знаків. Згодом біля меморіалу «Вічний вогонь» шепетівчани та гості міста зібралися на мітинг-реквієм «Стоїть у почесній варті пам’ять».

   Вшанувати тих, хто поховані у братській могилі прийшло багато людей. Вже стало традицією, що серед почесних гостей тут не тільки ветерани та діти війни, а й бійці Афганської війни та учасники бойових дій на Сході України. Приємно, що цього року серед жителів було багато дітей, адже діти – наше майбутнє.

    Зі словами вдячності до ветеранів звернулися міський голова Михайло Полодюк, керівник району Роман Підопригора, помічниця народного депутата Романа Мацоли Ірина Топчій, начальник Шепетівського гарнізону, командир 11-го зенітного ракетного полку, полковник Сергій Рябко. Вони побажали їм здоров’я, добра та довгих років життя.

    Чуттєво заспівали композицію «Тату, не йди!» вихованці школи-пансіону. Виконання цієї пісні пройняло усіх до сліз. «Плакало» навіть небо.

    Урочистий захід завершився покладанням квітів до братської могили. Останній штрих додав марш учнів ЗОШ №1 ім. М. Островського на чолі з вчителем предмету «Захист Вітчизни» Андрієм Колодієм.

   Після мітингу охочі мали змогу безкоштовно відвідати виставку «Родинна пам’ять про війну» у краєзнавчому відділі музею М. Островського. Науковий співробітник установи Лідія Юхимович радо вітала усіх відвідувачів і розповідала їм про тих, які пройшли пекло війни.

    У цей день до музею завітав чотирічний Артемій Тур разом зі своєю мамою Галиною та бабусею Світланою Петрівною. Він приніс в експозицію фотокартку свого прапрадідуся — Трохима Даниловича Петрука, 1910 року народження, уродженця с. Ленковець. Той загинув у 1944 році в Угорщині.

    Покласти квіти до братської могили приїхали гості з Київщини. Син ветерана Павла Мефодійовича Морозова — Петро Павлович — прибув сюди з донькам  та онуками вдруге. Перший візит рідні загиблого здійснили ще у 2008 році, коли вияснили, що їхній предок похований у Шепетівці.

    Приємно, що до експозиції прийшли рідні бійців АТО, які віддали своє життя за Україну, зокрема, Олена Драчук з донечкою Марічкою, Олег Числюк зі своєю сім’єю тощо. Вони принесли захисникам живі квіти. Подивився на виставку й командир в/ч А3730 Сергій Рябко. Загалом, у числі відвідувачів було багато допитливих та небайдужих громадян.

    Варто додати, що цього дня поблизу меморіалу діяла книжково-ілюстрована виставка «І в пам’яті, і в серці». На ній були представлені фотокартки м. Шепетівки в роки війни та книги, у яких висвітлено події тих часів. На площі Героїв Майдану організатори розмістили виставку картин та малюнків  учнів дитячої художньої школи. До того ж, у парку культури та відпочинку з нагоди Дня Перемоги над нацизмом відбувся святковий концерт.

 

Залиште Ваш коментар
Перевести