Максим Елеон народився у м. Шепетівці, закінчив Львівський фаховий коледж декоративного і ужиткового мистецтва ім. Івана Труша та Українську академію друкарства (м. Львів), понад 24 роки працює викладачем у Шепетівській дитячій художній школі.
Художник займається живописом, але найбільше вражають його графічні роботи. Він створив чимало ілюстрацій до казок та до дитячих творів на різноманітну тематику. Є ілюстрації до багатьох гуморесок, які вражають глядача майстерністю. Персонажі, зображені на картинах, намальовані так, наче людина малювала, не відриваючи руки, однією лінією. А його дружні шаржі на друзів і знайомих надзвичайно вдало відображають характер і захоплення персонажів.
Він дуже небагатослівний і не любить описувати свої думки словами. Здається, йому простіше передати це за допомогою образів.
Як у людини творчої, війна і масові вбивства безневинних мирних людей викликали у Максима Йосиповича обурення, злість, тому і з’явився плакат у жанрі політичної сатири.
У захисників є зброя, якою вони захищають нас з вами, а в людей творчих цією зброєю є слово чи малюнки. Це може впливати на думки людей, на їхні настрої. Якщо раніше мистецтво вважалось поза політикою, то у наш час воно не може бути аполітичним, бо війна прийшла у кожну українську родину.
Плакат, на якому зображено путіна на тілах вбитих українців з ракетою в закривавлених руках, – це реакція художника на страшні події, які відбуваються нині у нашій країні. Він зобразив кремлівського терориста як збоченця і вбивцю.
Максим Елеон, як і всі ми, вірить, що Україна переможе, бо за нами правда. Адже ми боронимо свою рідну землю.
Низка плакатів (їхні автори – викладачі Шепетівської художньої школи: Роман Галімський, Михайло Сорокін, Людмила Овсянюк, Максим Елеон, Олена Тимощук) були виставлені на символічному заході, що відбувся 7 квітня на площі ім. Т.Шевченка. Мешканці та гості міста запалили свічки пам’яті за усіма вбитими українцями у Бучі, Ірпені, Маріуполі, Чернігові та інших містах України.
Віра КУХАРУК.