У селі Городищі відбувся чемпіонат області з пішохідного

туризму серед працівників закладів освіти «Листопад-2019»

 

У лісовому масиві  поблизу с. Городища з 19 по 22 вересня проходили обласні змагання з пішохідного туризму — чемпіонат Хмельницької області серед працівників закладів освіти «Листопад–2019». На змагання прибуло 10 команд, до складу яких увійшли кращі освітяни-туристи з різних куточків нашої області. Серед заявлених команд була й команда «Меридіан» Судилківської сільської ради.

Після реєстрації команд відбулося урочисте відкриття, на якому був присутній голова профспілки вчителів Хмельницької області А.С.Яримюк, директор ХОЦТКУМ Н.В.Колесник, заступник директора ХОЦТКУМ І.Ф.Кукуруза, заступник голови Судилківської ОТГ В.Д.Мазур, староста сіл Городища, Пашуків, Красносілки М.В.Козіцький, директор Городищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Л.А.Кушнір. Радо зустрічали і вітали туристів козацькою піснею учасники колективу художньої самодіяльності Городищенського СБК під керівництвом В.А.Берези та Є.О.Мальцева.

Символічно, що цього року, у вересні, виповнилось 35 років з дня створення Городищенського спортивно-оздоровчого клубу «Меридіан», очільником і натхненником якого став вчитель географії Городищенської ЗОШ В.М.Варава. За часи свого існування клуб випустив більше сотні випускників, серед яких і тренер команди «Меридіан», суддя 1-ї категорії, кандидат у майстри спорту України В.М.Яворський, який продовжує справу свого вчителя, щороку поповнюючи колекцію кубків і медалей новими туристичними «трофеями». 

Мабуть, відчуваючи відповідальність перед своєю «малою батьківщиною», перед своїми товаришами і тренерами, члени команди освітян Судилківської сільської ради йшли до перемоги крізь сльози, хвороби і надмірні фізичні навантаження, долаючи випробування гідно і достойно. І результати не забарились.

На дистанції «Командна смуга перешкод» наші спортсмени О.В.Яворський, В.І.Чорний (Серединецька ЗОШ), В.В.Нижня, Н.В.Швець (Городищенський ДНЗ), О.С.Мельник (Травлинська ЗОШ) та А.П.Шиманюк (Судилківський ліцей) посіли почесне третє місце, поступившись збірним командам педагогів із Славути та Хмельницького. Того ж дня члени команди продовжили змагання у конкурсних випробуваннях, де А.П.Шиманюк посів друге місце у конкурсі «Розпалювання багаття», а В.В.Нижня та О.В.Яворський були другими у конкурсі «В’язання вузлів».

Складним і фізично важким був другий день змагань, адже освітянам довелось долати відстань у 6,5 км на дистанції «Крос-похід», де потрібна була не тільки фізична, але й технічна підготовка. Під час крос-походу були сльози розпачу і радість удачі, а результатом стало друге місце. Команда у складі О.В.Яворського, В.І.Чорного (Серединецька ЗОШ), В.В.Нижньої, Т.Л.Верхогляд (Городищенський ДНЗ), О.С.Мельника (Травлинська ЗОШ) та А.П.Шиманюка (Судилківський ліцей) вирвала перемогу у хмельничан, однак поступилася славутчанам.

Одним із конкурсних випробувань було творче завдання – створення туристичного плакату, так би мовити, з місця подій. У цьому конкурсі команда «Меридіан» створила справжній шедевр туристичного гумору і посіла третє місце.

Спортивне орієнтування, яке відбулося в останній день змагань, теж принесло перемогу – Валентина Нижня посіла друге місце у даному виді спорту.

Подарунком до славного 35-річчя з дня заснування клубу «Меридіан» та до Всесвітнього дня туризму від команди Судилківської сільської ради стало перше місце у конкурсній програмі та друге місце у загальному заліку і, відповідно, поповнення клубної колекції ще одним кубком і комплектом медалей.

Освітяни-туристи дякують своєму тренеру, керівнику гуртків Городищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів та ХОЦТКУМ В.М.Яворському за технічну підготовку команд і організацію та проведення тренувань, які відбувалися на базі Городищенської ЗОШ – центру туризму і краєзнавства Судилківької сільської ради.

Словами вдячності вони адресують й директору Городищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Л.А.Кушнір, яка сприяла проведенню тренувань, а також усім директорам закладів освіти, працівники яких брали участь у змагання (А.С.Кравчук – Городищенський ДНЗ, В.В.Мнюх – Серединецький ДНЗ, Г.М.Дячук – Травлинська ЗОШ, Т.М.Регула – Судилківський ліцей).

Сподіваємось, що туристична справа житиме, ряди туристів поповнюватимуться, а наші туристи й надалі будуть пишатися своїми перемогами.

Наталія ШВЕЦЬ,

представник команди «Меридіан»,

вчитель географії Городищенської

ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 

На знімках:

під час змагань;

«меридіанівці» з відзнаками чемпіонату.