Цей танцювальний колектив добре відомий у Шепетівці, бо існує з 2005 року і незабаром (у червні наступного) святкуватиме 15-річчя своєї сценічної діяльності. Спочатку це був невеличкий хореографічний гурток при міському будинку культури із 30 танцюристами, а сьогодні дитячу громадську організацію «Спортивно-бальний клуб «Інеш» відвідують майже 300 прихильників народного, бального, спортивного та вуличного танців.

Недавно «інешівці» створили справжній фурор на столичній сцені. Вони вибороли аж 9 перших, 2 других та 1 третє місця на чемпіо­наті України з вуличного танцю, про­­дюсером якого є відомий український хореограф-постановник та виконавець танцювальних композицій Гліб Григор’єв. Тобто усі юні шепетівчани, які їздили на цей чемпіонат, повернулися з перемогами, отримавши від організаторів престижного танцювального шоу дипломи, кубки, медалі.
— Раніше у нас переважала бальна хореографія, але вирішили спробувати себе у сучасних танцювальних стилях і у нас вийшло, — поділилась радістю керівник клубу «Інеш», балетмейстер Інна Головач.
Вона розповіла, що готувались до першості з вуличного танцю дуже ретельно. До дрібниць продумували елементи танців у стилях «хіп-хоп», «папінг», «джаз-фанк», прискіпливо вибирали зачіски для танцюристів, костюми. Хотілося, щоб усе було вражаючим, яскравим та мало ефектний вигляд на сцені.
Звісно, «інешівці» не думали, що дебют у вуличних танцях буде таким успішним. Дипломи переможців отримали 14 танцюристів середньої групи за композицію «Не детское время» у стилі «формейшин хіп-хоп». Також 33 танцюристи старшої групи були дипломовані за композицію «Танцювальний бум» у стилі «продакшин хіп-хоп».
Лідером серед 104 учасників у сольному виступі з хіп-хопу стала Аня Одуд. Здивували суддів майстерністю і Єлизавета Сливка, Катя Лисун, Аліна Тригубець, Марина Лабунець. Ці четверо дівчат також були найкращими у «хіп-хопі» у своїй віковій категорії серед 80 конкурсантів.
Додамо, що у чемпіонаті брали участь танцюристи з Києва, Львова, Харкова, а нашу область представляли тільки шепетівчани. І саме танцюристи з нашого міста підкорили столичну сцену та глядачів у концерт-холі «Ультрамарин».
Нині при клубі «Інеш» діють вісім танцювальних груп: п’ять – бального танцю та три – сучасного. Найменшій танцюристці навіть не виповнилось й трьох років. Серед вікових є бебі-група, молодших діток, дві середнього дитячого віку та одна – старшого.
Займаються танцюристи у просторій залі клубу залізничників, тут навіть устелена паркетна підлога, по периметру розміщені дзеркала. Для потреб дітей є кулер із холодною водою, роздягальні, внутрішній туалет, усі приміщення добре опалюються.
Інна Миколаївна наголосила, що танцювальний колектив вдячний директору клубу Вадиму Свінціцькому за створення гарних умов для занять, що дуже важливо, адже діти тут тренуються по кілька разів на тиждень.
Допомагає балетмейстеру Інні Головач навчати місцевих дітей професійно виступати на сцені випускниця клубу, а нині – студентка університету культури Аня Ревуцька. Дівчина свого часу відвідувала групу сучасного танцю у клубі «Інеш», захопилась танцями і хоче стати фахівцем із сучасної хореографії.
А мистецтву бального танцю у бебі-групі навчає Олег Гончарук, який також майже десять років виступав у складі танцювального клубу «Інеш». Тепер передає свою любов до хореографії найменшим шепетівчанам.
Інна Миколаївна пишається своєю командою хореографів. Адже вони також закохані у танець і готові навчати цьому мистецтву інших.
Тож ми від імені усіх шепетівчан вітаємо колектив «Інеш» із черговими високими здобутками на танцполі. Ми радіємо, що у нас є такі таланти!
Є.ЛИТВИНЧУК.
На знімку:
група танцюристок із балетмейстрами.