Ці слова звучали 16 вересня зі сцени будинку культури с. Плесни під час театральної зустрічі з нагоди 80-річчя створення народного аматорського театру та 45-річчя присвоєння колективу звання «народний самодіяльний театр». Головний спеціаліст управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму районної державної адміністрації В.Галімська привітала присутніх і вручила колективу Грамоту та подарунок від  районної  влади.

Історія  театру  бере свій початок у довоєнному 1938 році. Тоді завідуючем клубом був призначений С.Й.Грищук. Саме він організував драматичний гурток, до якого залучив молодь села. Гуртківці часто виступали у своєму селі та пішки ходили у сусідні села, щоб показати своє мистецтво.

З тих пір збігло і кануло у вічність 80 років. Уже давно відійшов у кращі світи засновник театралів С.Й.Грищук. Але ще живуть нащадки, зокрема син — В.С.Грищук, який і сам колись був учасником театральних постановок. Він пригадав чимало цікавих фактів з історії Плесенського народного театру.

Спогадами поділилися колишня завідуюча бібліотекою с. Плесни, учасниця театру Н.І.Чміль, колишній директор школи Л.Ф.Павлюк, вчитель О.В.Іванюк. Музичне вітання прозвучало від С.Мотлюка – сина артистів театру, у яких історія кохання розпочалась з любові до театру і продовжилась народженням ще двох артистів – Сергія та Михайла, а також від О.Шикерука та Н.Савчук.

 На заході згадали і про музу театру – Л.М.Заячківську, яка у далекому 1968 році приїхала до сільських драмгуртківців допомагати відточувати майстерність.

«Безталанна», «Сині роси», «Дороги, які ми обираємо», «Мати-наймичка», «В степах України», «Калиновий гай» — це ще не всі вистави, які зробили театр  дійсно народним. Тільки у виставі «Дороги, які ми обираємо» на сцені грали одночасно понад 30 самодіяльних акторів.

Далекого 1972 року з виставою «Калиновий гай» О.Корнійчука плесенці стали лауреатами республіканського фестивалю народної творчості. За успішний виступ нагороджені бронзовою медаллю.

У 1973 році колективу було присвоєно звання «народного самодіяльного театру». Під керівництвом Л.Заячківської театр досяг великих творчих успіхів.

Одна із сторінок історії театру присвячена жінці, яка стала його літописцем, — почесній громадянці села Плесни Г.Й.Лазаренко. Вона довгі роки трепетно збирала матеріали про історію села. Бенефісом цієї актриси стала вистава «Мамина хата».

Із захопленням глядачі слухали «Баладу про маминих журавлів» у виконанні доньки Ганни Йосипівни – О.Слободенюк.

Своє високе звання театр засвідчив і у виставах «Трибунал», «Перстень з діамантом», «Випадок з метранпажем» під керівництвом режисера В.Б.Дробота.

Хвилиною мовчання присутні пом’янули нині покійних акторів театру, а їх понад 30 осіб.

Подяками Плесенської сільської ради були нагороджені сімейні династії  Лазаренків — Анатолій, доньки Леся та Оксана, син Юрій; Шикеруків — Михайло, Юлія, син Максим та онука Анна-Вікторія; Микола Зведенюк, Олена Іванюк, донька Наталія та онук Олександр; Ковриг — Олександр, Євгенія та донька Оксана; Савчуків — Борис, Людмила та онучка Зоряна; Мотлюків — Любов, Андрій, Михайло, Сергій, Оксана; Шикеруків — Микола, син Олександр, онуки Назар та Наталка.

Слова подяки присутні висловили Плесенському сільському голові М.Павлюку, який віднайшов можливості для подальшої діяльності театру.

Нині народний аматорський театр «Птах» очолює Л.Манійчук. Склад учасників колективу різновіковий та різнофаховий, але їх об’єднує спільний інтерес — любов до театру.

Слова вдячності варто адресувати й організатору театральної зустрічі «Пам’ятаємо, любимо, шануємо» О.Слободенюк — завідуючій бібліотекою,  яка продовжує писати історію села і театру зокрема.