Міністерство юстиції затвердило умови прийому

до вищих навчальних закладів на 2019 рік

 

Цього року під час вступної кампанії майбутні студенти зможуть подати одночасно 7 заяв на чотири спеціальності, а на контрактну форму навчання кількість заяв не обмежується. Тобто змін у кількості поданих заяв немає – у цьому питанні діятиме минулорічна норма.

Вступна кампанія 2019 року відбуватиметься у скороченому форматі. Реєстрація охочих стати студентом вишу стартує 1 липня, прийом заяв та документів розпочнеться 10 липня і триватиме до 26 липня, а зарахування у лави першокурсників має завершитися 1 серпня.

Творчі конкурси абітурієнтів тепер проходитимуть з 1 по 10 липня, перед подачею заяв до вишів.

Тих студентів, які не проти після навчання працювати у селах, селищах міського типу, зараховуватимуть до медичних та педагогічних ВНЗ першочергово.

До пільгових категорій  вступників додаються громадяни зі статусом учасників АТО/ООС, які отримали його за інших обставин, діти загиблих захисників тощо.

Для вступу на навчання у ВНЗ прийматимуться сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років з усіх предметів. А з таких дисциплін, як англійська, французька, іспанська, німецька мови будуть дійсними сертифікати лише 2018 та 2019 років.

Окрім того на певні спеціальності зріс прохідний бал. Але якими б не були умови вступу до вишів, юнаки та дівчата «штурмуватимуть» інститути, університети і для тих, хто матиме грунтовні знання, омріяні професії стануть реальністю.