ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ У Хмельницькій області буде 60 ОТГ

У Хмельницькій області буде 60 ОТГ

10 переглядів

А на Шепетівщині передбачено п’ять спроможних
громад: Шепетівську, Судилківську, Грицівську,
Ленковецьку і Михайлюцьку

Кабінет Міністрів України на засіданні 29 квітня зат­вердив перспективні плани формування територій громад Херсонської, Хмельницької, Луганської областей. Про це йдеться на офіційному сайті відомства. На Хмельниччині, згідно із затвердженим документом, буде 60 об’єднаних територіальних громад.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що перспективні плани формування територій громад були напрацьовані з депутатським корпусом, з експертами, з регіональними елітами.
Однак затверджений Кабміном варіант дещо відрізняється від того, який пропонувала Хмельницька обл­держадміністрація і робоча група, яка проводила цілу низку обговорень і з народними депутатами, і з самими представниками громад.
«Якщо уряд затвердив перспективний план, то так, це остаточна його версія, на основі якого пройдуть місцеві вибори. Теоретично зміни у нього можуть бути внесені, але практично це складна процедура», – прокоментувала заступниця начальника управління регіонального розвитку та будівництва Хмельницької ОДА Світлана Пасічник.
Варто зазначити, що перший варіант перспективного плану, який був затверджений Кабміном, налічував 62 громади на території області. Після того, як уряд змінив критерії спроможності громад, затверджений раніше перспективний план оновили. Спочатку розроблений Хмельницькою обл­держадміністрацією проєкт передбачав 58 громад, згодом – 59.
Проте у затвердженому перспективному плані додалося ще кілька змін. Зокрема, з’явилася Щиборівська ОТГ у складі трьох сільських рад, які у всіх варіантах перспективного плану були частиною Красилівської громади.
Також під час обговорення проєкту перспективного плану представники Хмельницької міської ради озвучували варіант, щоб до міста доєднали села Олешин, Шаровечку і Давидківці, без «дальніх» сіл. Однак Хмельницька міська ОТГ тепер налічує 13 рад різного рівня і навіть одну – Богданівецьку – Деражнянського району.
А щодо Шепетівщини, то на її теренах перспективний план формування території Хмельниччини передбачає п’ять спроможних територіальних громад – Шепетівську, Судилківську, Грицівську, Ленковецьку та Михайлюцьку. Зокрема, місто Шепетівка об’єднає в одну територіальну спільноту власне міську, а також Плесенську та Пліщинську сільські територіальні громади. А до новостворюваної Михайлюцької ОТГ увійдуть Михайлюцька, Корчицька, Городнявська та Рилівська територіальні громади.
За час карантину уряд планує обговорити і напрацювати усі необхідні рішення, а пізніше – оперативно ухвалити їх у парламенті та уряді з метою завершення основного етапу децент­ралізації – створення спроможних громад і районів. До обговорення поділу областей на райони залучаються народні депутати, експерти, представники обласних державних адміністрацій та асоціації органів місцевого самоврядування. За результатами цих обговорень обласні державні адміністрації доопрацюють свої пропозиції перед тим, як подавати їх на розгляд уряду. 
Наш кор.

Залиште Ваш коментар
Перевести