Наше учнівське лісництво «Шепетівське», що створено у загальноосвітній школі № 8, годі уявити без спілкування з природою. Адже організовуємо відпочинок на її лоні, беремо участь у різних конкурсах на лісову тему та акціях із збереження лісових культур. Цікавимось добрими справами учнів у різних областях України.

І коли виникло питання: а чим у холодну пору ми можемо допомогти ДП «Шепетівське лісове господарство»? Наш вибір «впав» на мисливське господарство Шепетівського лісництва. Хоча цьогорічна зима була не дуже важка для диких тварин, але від гостинців вони не відмовляються. Нашу ідею підтримав директор школи О.О.Курганський, головний лісничий О.В.Заблоцький, лісничий С.І.Ситарук, інженер лісових культур А.О.Кирильчук та інші працівники лісгоспу.

Відтак, заздалегідь оголосили у школі акцію про збір гостинців для диких тварин, яку підтримали батьки. Надзвичайно активними були учні початкової школи, члени учнівського лісництва середньої ланки.

Тож у день виїзду біля школи учні 6-Б класу з класним керівником С.В.Сікорською весело крокували до підвід з пакунками моркви, капусти, зерна, солі, буряків, яблук та іншими смаколиками для лісових друзів. Учні зручно вмостилися на дві підводи та поїхали до лісу, аби розкласти гостинці у годівниці для тварин. Радості дітей не було меж. Звісно, тварин підгодовують місцеві єгери, але й привезені гостинці стануть у нагоді для тварин.

Коли розклали харчі по годівницях, усі поїхали на довгоочікуваний пікнік. На багатті, розпаленому лісівниками, закип’ятили запашний чай з лісових трав. Діти отримали гостинці від працівників лісгоспу, смажили сало, пекли картоплю.

Такі благодійні акції корисні не тільки можливістю допомогти диким тваринам, а й тим, що це своєрідний відпочинок від буденності. Адже природа є невичерпним джерелом сил, здоров’я, енергії.

І діти у захваті від такого знайомства з навколишнім середовищем. Вони мали можливість не лише більше дізнатися про тварин шепетівського лісу, але й подихали чистим повітрям та вивчили основні правила поведінки у лісі.

С.СІКОРСЬКА,

вчитель географії ЗОШ № 8,

керівник шкільного лісництва.