Кожен, хто заходить до кіосків «Фруктовий світ», що на вулицях 400-річчя Шепетівки та Шешукова, може взяти собі у коробці безкоштовну пов’язку для захисту від повітряно-крапельних інфекцій. Як розповіла «Шепетівському віснику» власниця закладів, щоденне пошиття цих виробів обходиться їй від трьох гривень за штуку (залежно від тканини).

Безкоштовні маски продавці кіосків з продажу овочів і фруктів «Фруктовий рай» Яна Соколова, Наталія Лимарь, Таїса Коломійчук і Галина Сіденко роздають з 22 березня.

Я це організувала після того, як на собі відчула, що таке, коли їх не вистачає чи коли на них безпідставно зростає ціна. Зайшла з донечкою Уляною (їй 1 рік та 8 місяців) до аптеки, а там найдешевша маска коштує аж 22 гривні! ділиться власниця обох кіосків Тетяна Анатоліївна. — Ну, а ще хотілося допомогти людям пенсійного віку, котрі складають вагому частку покупців. Адже хіба вони мають стільки грошей, щоб купувати маски в аптеках по 20 гривень і більше, які розраховані на 2-3 години використання, не більше?

Відтак, наша співрозмовниця підшукала в інтернеті двох швачок (Наталію та Ірину) і запропонувала їм допомогти з виготовленням пов’язок. Ті радо відгукнулися на пропозицію.

— Сьогодні Наталка за третю сотню взялася. Вартість виготовлення складає, у залежності від тканини, від трьох до п’яти гривень за штуку, — навела приклад пані Тетяна.

А в Ірини Пирогової взагалі виходить шити маски безкоштовно. За день жінка (котра, до слова, теж виховує маленьку дитину) виготовляє їх по сто штук. Тканину та гумки, на яких маски тримаються, Тетяна підшуковує для швачки в інтернеті.

— Ці маски з добротної тканини. Відтак, їх можна попрати, випрасувати і знову користуватися. Розбирають їх швидко, адже даємо їх (по одній) не лише тим, хто купує якийсь товар, а й усім охочим. Тож щодня у коробки треба докладати нові, — ділиться наша співрозмовниця.

Погодьтеся, це доречна та шляхетна ініціатива 28-річної Тетяни за таких складних часів, як тепер. Яка, на щастя, уже не перша. Наприклад, заклад із шиномонтажу на вул. Судилківській 24 березня оголосив про «безкоштовне та позачергове обслуговування автомобілів для лікарів, поліції та ДСНС» (сплата тільки за матеріали).

Володимир КОВАЛЬЧУК.

На знімку: власниця і одна з продавчинь кіоску на вул. 400-річчя Шепетівки, де безкоштовно дають маски.