Жителі віддалених районів нашого міста просять «пустити» хоча б по кілька рейсів автобусів на день за найпопулярнішими маршрутами. Адже Шепетівка доволі велике за площею місто, близько сорока квадратних кілометрів, тож багатьом важко добиратися на роботу, до лікарні, аптек.
У популярній фейсбук-групі «Шепетівка віртуальна» точаться запеклі дискусії стосовно повної відсутності громадського транспорту в місті.
Частина людей (чудово розуміючи що в країні воєнний стан, а, отже, діють певні обмеження) – за не повне, а хоча б часткове відновлення перевезень популярними маршрутами.
«Пустіть пару рейсів, зранку і ввечері. Бо ж як людям добиратися з віддалених районів, щоб купити харчі, ліки? Адже не всі мають авто… Хотіла надати допомогу людям, які поїздом довго їдуть голодні. То як же мені з Верховини до вокзалу дістатися?» – резонно запитала користувачка Ліда Гриньова.
А Леся Мартинчук навела приклад того, з якими труднощами дістаються на роботу деякі працівники медичної галузі: «Людині – 65 років, медичний працівник. Ходить з одного краю міста в інший на роботу. Від неї залежить, чи отримають хворі знеболення. При цьому жінка страждає на артрит суглобів. Їй великих зусиль коштує просто встати з ліжка. Але збирає їх і долає відстань до роботи. Не жаліється, а просто йде».
Важко у таку погоду, як нині, дійти до центру міста й жителям мікрорайону Косецький, у кого власної автівки немає. Ну а про судилківчан, котрі працюють у місті, годі й говорити.
Цікаво, що в сусідніх містах ситуацію із громадським транспортом вирішують у міру можливості.
Наприклад, у Новограді-Волинському (це місто за площею менше за наше на більш ніж десять квадратних кілометрів) із цього понеділка, 7 березня, відновили рух автобусів за маршрутами №№ 1, 3, 4 і 8. Рейсів небагато, всього по кілька уранці та в надвечір’я. Усі перевезення пасажирів за цими маршрутами, як зазначено на сайті міськради, безкоштовні.
А на фейсбук-сторінці Ізяславської міської ради опубліковане повідомлення, що також від сьомого березня «на маршрут по місту Ізяслав вийшов автобус № 5 (Комбікормовий завод – Лікарня) за графіком першого автобуса».
«У м. Полонне теж ходять автобуси. І не лише по місту, а ще й їдуть на села. Бо ж там теж живуть люди, яким потрібно до лікарні та не лише туди», – зазначила учасниця обговорення на ФБ-сторінці «Шепетівка віртуальна» С. Остапчук.
Щодо Красилова, то там за станом на суботу, 12 березня, запрацював автобусний маршрут № 4 – від автостанції до залізничного вокзалу.
Наш кор.