ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ У новоріччя – з «блакитним вогником»

У новоріччя – з «блакитним вогником»

72 переглядів

Ленківчани урочисто запалили газовий факел

У ленківчан – газ. Це реальність, у яку ще кілька років тому мало б хто повірив. І вона є незаперечним підтвердженням того, що газифікація населених пунктів Ленковеччини хоча й поволі, проте неухильно набирає поступу, за яким – поліпшення добробуту і якості життя їхніх мешканців.
Адже газ – це благо, прихід якого є непересічною по­дією у житті кожної громади. А коли «блакитного вогника» запалено у передноворічну пору, то це є неабияким подарунком й провісником сподівань на краще.
Тож з нагоди цього історичного моменту 29 грудня в адмінцентрі Ленковецької територіальної громади відбулися урочистості. У святковому дійстві взяли участь керівництво сільської ради, газівники, члени сільського газового кооперативу. Додали урочистості заходу й чудові виступи аматорів самодіяльності та новорічна ялинка на місці його проведення – біля сільського будинку культури.

Насамперед ленківчани хлібом-сіллю й щирими вітаннями зустріли дорогих гостей.
– Нарешті здійснилося те, чого прагнули роками – у селі є газ. Він ішов до нас довго. Ще у 90-х роках минулого століття очікували, що буде «блакитне» паливо, закупили труби. Потім нові сподівання були у 2003-2004 роках. А далі мали надію, що з газом поталанить у 2012-му, а згодом – у 2016 роках… Зрушення відбулися лише у 2018 році, коли вдалось «вибити» кошти на газифікацію наших сіл, – розповідає Ленковецький сільський голова Юрій Криворчук. – Торік, теж у передноворічну пору, запалав газовий факел у Коськові, а цього року така подія вже у Ленцівцях. У найближчій перспективі – підведення «блакитного» палива до сіл Чотирбок та Мокіївець. Тож хочеться подякувати усім, хто був причетний до газифікації, яка відкриває нові можливості для розвитку села, й побажати здійснення усіх благих задумів у новому році.
Відтак, від імені вдячних ленківчан та Ленковецької сільської ради Юрій Петрович відзначив Подяками громади голову правління ПрАТ «Шепетівкагаз» Володимира Турінського, голову правління ПАТ «БМУ з газифікації» Леоніда Янечка, голову наглядової ради ПАТ «БМУ з газифікації» Анатолія Овчарука, начальника управління експлуатації газорозподільчих мереж ПрАТ «Шепетівкагаз» Олександра Дикуна, зварника пластмас ПрАТ «Шепетівкагаз» Олександра Пінчука, газоелектрозварника ПрАТ «Шепетівкагаз» Василя Рейпаші, голову ленковецького кооперативу «Газовик» Віктора Лук’янчука, члена комітету Ленковецької сільської ради Олександра Гнатюка.
Технічний директор ПрАТ «Шепетівкагаз» Олександр Діхтярук, приймаючи Подяку, від себе та від імені голови правління ПрАТ «Шепетівкагаз» Володимира Турінського привітав ленківчан зі святом. Побажав, щоб «блакитний прометеївський вогник» приносив у ленковецькі оселі достаток, здоров’я та благополуччя.
І від цієї події у мешканців Ленковець дійсно теплішає на душі. Адже сьогодення на позитиви не надто щедре, й очі селян від того сяють радістю, адже газ – це зручності у побуті. І до цього прагнули усі разом, а гуртом, як відомо, можна досягти, на перший погляд, неможливого.
– З газифікацією життя у селі поліпшиться. Уже не будуть люди думати над тим, де взяти того газового балона і як його привезти, – говорить голова кооперативу «Газовик» Віктор Федорович Лук’янчук. – І тим більша радість від газу, що довго його чекали. Адже історія нашого кооперативу розпочалась ще у травні 2017 року, як тільки з’явилась надія на те, що у наше село прийде газифікація. Уже, було, зібрали й кошти на проєктно-кошторисну документацію.
Згодом селян взяли сумніви, що газ до села дійде, і вони забрали внесені гроші назад. Однак, коли торік запустили газ у Коськові й люди переконались, що толк з нього буде, тоді знову «крига скресла». У результаті, згуртувавшись, газифікацію в Ленківцях провели оперативно – розпочали її практично у вересні й протягом трьох місяців завершили.
Варто зазначити, що нині у кооперативі «Газовик» значно більше пайовиків, ніж було спочатку. Уже маємо підведений газ до 141 оселі. І за це хочу висловити вдячність усім, хто долучився до газифікації у Ленківцях. Насамперед – небайдужим мешканцям села, а за спонсорську допомогу – голові правління ПрАТ «Шепетівкагаз» Володимиру Турінському. А ще хочу побажати усім тепла і затишку у домівках, нехай «блакитний вогник» додає комфорту у нашому повсякденному житті.
Далі до загальної радості присутніх і під віншування «на многії і благії літа» Ленковецький сільський голова Юрій Криворчук та голова кооперативу «Газовик» Віктор Лук’янчук урочисто запалили газовий факел. А настоятель місцевого храму отець Андрій провів його освячення і благословив добру справу.
А ще, за традицією, на гостинне зап­рошення ленківчанки Ганни Дмитрівни Омельчук у її помешканні на «свіжому» «блакитному вогнику» спробували засмажити яєшню (на знімку).
Тож у новий рік Ленківці увійшли з газом, з яким настануть і зміни на краще.
Володимир НИТКА.

На знімках: миттєвості урочистостей у Ленківцях.

Залиште Ваш коментар
Перевести