Деякі з настінних годинників шепетівського бару-магазину «Роза вітрів» «подають голос» майже 50 разів на добу.
Колись механічні «ходики» різної величини, що подавали звукові сигнали, висіли у багатьох будинках, навіть сільських. Проте останніми роками вони стали переважно предметами пристрасті колекціонерів, а ще гарним способом оригінально та стильно прикрасити інтер’єр.
Підприємець Ігор Володимирович, коли відкривав свій заклад, зробив цю ідею його «фішкою». Отож, там уже 5 років поспіль як «ходять» і «цокають» різноманітні навісні годинники.
– Зверніть увагу на пристрій для вимірювання часу, який «бачив Сталіна». Він виготовлений на початку 1950-х років. У Шепетівку «приїхав» із Закарпаття. А ось цей – мій найулюбленіший, голландський. Подобається його м’яке бамкання, – розповідає Ігор.

На вигляд згаданий голландський годинник з маятником – масивний і представницький. Він сповіщає час «інтелігентним» боєм кожні пів години. А по-сусідству висять більш простіші механізми. Приміром, із тих трьох, що «датовані» приблизно часами правління Микити Хрущова, один раз на годину «вистрілюють» зозулі та кують.
Періодично настінні годинники треба заводити спеціальним ключем. Як каже Ігор Володимирович, однієї такої «процедури» вистачає механізмам із гирками на добу. Ті ж, у яких маятники у формі ялинових шишок, треба «підкручувати» щотижня. Ключ до кожного годинника – свій, неповторний.
Настінні годинники у барі-магазині потребують регулярної «профілактики». Щонайменше раз на три місяці з них видаляється пилюка, буває, змащуються й деякі деталі.
Ну, а коли щось у більш витончених металевих «нутрощах» годинникових пристроїв «дає збій», Ігор консультується зі знайомим Віктором. Той завжди розбереться, в чому справа, і радо допоможе. Адже за плечами чоловіка – багаторічний досвід праці годинниковим майстром.
Цікаво, що бамкання абсолютно не заважає 7-річній канарці, яка є своєрідним талісманом «Рози вітрів» та її ровесником. Птах цей співає не лише влітку, але й нинішньої зимової пори. До речі, мало хто з відвідувачів знає, що пташка ця – чоловічої статі, тобто кенар.
…Багато де у світі, як-от в Іспанії, Венеції, Великій Британії, заведено проводжати старий рік і зустрічати новий під бій дзиґарів. Подібна традиція ще живе і в Україні. Тому, здається, годинники пана Ігоря – органічне «доповнення» новорічного настрою шепетівчан.
Володимир КОВАЛЬЧУК.
Фото автора.