ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ У Пліщині гостюють лебеді

У Пліщині гостюють лебеді

26 переглядів

— На око їх десь до шестидесяти-семидесяти особин, — каже вчителька однієї з шепетівських шкіл Світлана Комановська. Сьомого квітня навідувалася у Пліщин, де й застала таке диво. — Певно, кликуни прямують до місць свого традиційного гніздування. А сільська водойма, ймовірно, привабила їх довколишньою тишею та чистотою води.

Як відомо, на місця гніздування лебеді летять парами. Це триває протягом всієї весни, починаючи з середини березня.

Зазвичай лебеді не прилітають туди, де немає харчів. Так що, вочевидь, підгодовувати їх великої потреби немає. Але якщо дуже закортить, то птахам піде на користь запарене чи пророщене зерно, овес, ячмінь. А от хліб — їхній «ворог», бо може спричинити розлад травлення.

Птахи, сфотографовані у Пліщині, майже не лякаються людей.

До речі, на ставку сусіднього села Плесна, каже завідувачка місцевою бібліотекою Оксана Слободенюк, теж живуть лебеді. Вона їх нарахувала 24. Щоправда, там ці птахи з’явилися раніше, десь із місяць тому.

На ставі у Плесні тиждень тому.

Причому довелося їм розділити сусідство із місцевими «тубільцями». Адже в Плесні 5 років поспіль як мешкає одна лебедина пара і нікуди відлітати не збирається.

Багатьом плеснівчанам ставок нині нагадує море у мініатюрі, настільки там багато різних птахів.

В обох селах пернаті довіряють людям. Часто підпливають до берега й довірливо розглядають нас, цих дивних двоногих істот. Такі вони, провісники весни у Плесні й Пліщині.

Володимир КОВАЛЬЧУК.
Cвітлини Юрія і Світлани КОМАНОВСЬКИХ, Оксани СЛОБОДЕНЮК.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести