ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ У Полонному два тижні триватиме «з’їзд» керамістів

У Полонному два тижні триватиме «з’їзд» керамістів

32 переглядів

Північна частина теперішньої Хмельницької області та західна частина Житомирщини ще з кінця XVIII — ХІХ століть були багаті на підприємства з виробництва різноманітних керамічних виробів. На жаль, через розруху 1990-х ця сфера істотно занепала. Втім, останнім часом вживаються заходи з відродження традицій місцевих майстрів фарфору та фаянсу. Один із них — міжнародний керамічний пленер, який відкрився в Полонному у суботу, 15 серпня.

Цей захід, серед організаторів якого фігурує ТОВ «Майдан-Вильський кар’єр» і харківські виробники керамічної плитки, триватиме в сусідньому з Шепетівкою райцентрі протягом двох тижнів, до 28 серпня.

На пленері передбачається низка майстер-класів. Відвідувачі зможуть власноруч виготовити керамічну плитку, а також взяти участь у створенні величезної мозаїчної картини, яка буде зібрана у велике художнє панно, йдеться у повідомленні сайту виконкому Полонської міськради ОТГ.

15 серпня увечері на пленері виступив із концертом Харківський національно-академічний театр опери та балету. В наступні дні очікуються лекції мистецтвознавців Алли Ботанової, Олени Михайловської, Олени Корусь. Будуть також зустрічі з художниками Полонського заводу художньої кераміки.

Заплановане й відкриття виставки вогняної скульптури «Керамічне дерево».

(З повним переліком заходів пленеру та часом їхнього проведення можна ознайомитися тут).

Володимир КОВАЛЬЧУК.

Фото з ФБ-сторінки Миколи КОЗАКА.

Залиште Ваш коментар
Перевести