ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ У пошуку «водних процедур» карантин шепетівчан не зупиняє

У пошуку «водних процедур» карантин шепетівчан не зупиняє

20 переглядів

У понад  40-тисячній Шепетівці кожного літа є запит на проведення дозвілля біля водойм. Проте ріки Гуска та Косецька, які протікають райцентром, для цього не придатні. Адже вони надто обміліли, забруднені сміттям. Інші водойми, як от у міському парку, для купання теж не годяться через першу з вказаних причин.

Відтак, люди шукають такі «об’єкти» за межами міста. Хоча формально на більш ніж ста водоймах, які існують на Шепетівщині, жодного місця для купання, з обладнаною відповідною «інфраструктурою», не існує.

Найближчою прийнятною водоймою, на думку багатьох, є «четвертий» ставок, що на Пліщинському масиві. Другого липня, як видно з нашого фото, там відпочивали сотні людей.

– Вода там добряче збовтана, не прозора, але й не брудна. Гарне піщане дно, ніякого запаху. Ми туди їздимо часто, бо це одне місце, куди з Шепетівки легко велосипедами дістатися, – висловила думку вчителька Ольга Міхтєєва.

А от у медичної сестри шепетівського кабінету МРТ-діагностики Яни Бичківської враження від «четвертого» ставка, як вона каже, неоднозначні:

– Хоча біля берега усе непогано обладнано (є місця для переодягання, столики для «застіль», вбиральня, місця для сміття), та не всі громадяни дотримуються порядку. Приміром, у «роздягальнях» залишають сміття, навіть засоби особистої гігієни.

Тож цього літа Яна відвідувати став не поспішає.

Недавно в інтерв’ю голова Держагентства з розвитку туризму Мар’яна Олеськів порадила українцям «придивитися» до місць відпочинку на ріках, озерах, водосховищах. Причому таких, де є менше людей. Адже в країні до 31 липня триває адаптивний карантин у зв’язку з поширенням коронавірусу COVID-19.

Фактично шепетівчани, котрих не влаштовує «четвертий» ставок, так і роблять. На місцевих фейсбук-сторінках вони діляться враженнями від перебування на водоймах у селі Савичах на Шепетівщині, селах Глинянка та Дубрівка (обидва – у Баранівському районі Житомирської області). Купаються й на кар’єрі у смт. Грицеві.

Втім, ці поїздки можливі переважно для тих, хто має власний транспорт. Адже, оскільки карантин усе ще триває, приміські та міжміські автобусні рейси відновлені тільки частково, а електрички та дизель-потяги стоять «на приколі».

Чи зручно, приміром, добратися до грицівської водойми, якщо щодня, крім понеділка, з райцентру туди відправляються автобуси тільки о 10.40, 14.10 та 16.40, а в зворотному напрямку – о 7.45, 12.00 та 15.00? От і «юрмляться» шепетівчани там, куди можуть доїхати міським автобусом чи велосипедом.

До речі, цьогоріч є категорія людей, котрі взагалі не відвідують водойми. Вони побоюються, що там можна «підхопити» коронавірус. Втім, вочевидь, усе залежить від рівня «скупчення» відпочивальників на пляжах.

– Там, де вдосталь вільного місця і є можливість засмагати й купатися на відстані один від одного, ризику заразитися COVID-19 немає. Цьому сприяє сонячне випромінювання та природна вентиляція, – сказала «Шепетівському віснику» Яна Бичківська.

Проте якщо людей біля водойми багато, то, за даними Техаської медичної асоціації, ризик зараження коронавірусною інфекцією становить 5 балів за десятибальною шкалою. Щоправда, це підрахунки для американців…

Судячи з даних соціологічного опитування «Кліматичні проблеми міст Хмельницької області», які днями оприлюднив «Хмельницький енергетичний кластер», шепетівські респонденти занепокоєні зниженням рівня води у місцевих річках, ставках та озерах. Саме це, на наш суб’єктивний погляд, і є ключовою причиною, яка щоліта «виганяє» містян далеко за межі Шепетівки у пошуках водойми, де можна скупатися чи відпочити.

До речі, окреслена проблема поступово набуває загальнонаціональних обрисів, у чому переконують коментарі для «Шепетівського вісника» тих, хто мешкає у інших регіонах нашої держави.

Так, учителька української мови та літератури Ольга Кравчук з міста Христинівки на Черкащині раніше полюбляла відпочивати на березі річки Рудянки. Втім, нині, за її словами, ця річка перетворилася на майже непомітний потічок.

А закарпатець Віктор Морозов, чиї батьки колись проживали у Шепетівці, поплавати учащає не до озера чи річки, а в Ужгородський критий басейн. Щоправда, нині, певно з огляду на карантин, цей заклад зачинений.

Володимир КОВАЛЬЧУК.

Фото автора.

Залиште Ваш коментар
Перевести