ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Із Шепетівки кудись діваються горобці

Із Шепетівки кудись діваються горобці

42 переглядів

Представники пташиної родини горобцевих все частіше не витримують «конкуренції» за «хлібні» місця з голубами й іншими більш «ваговитими» птахами. Ще одна істотна, на погляд наших знайомих учителів біології причина, — у Шепетівці перестають тримати худобу та домашню птицю, по-сусідству з якою серед «міських» горобців заведено традиційно «підживлюватися».

Останнім часом шанувальники птахів із Хмельницького, сусідніх з нашою областю великих міст (Рівне, Вінниця) та навіть деяких сіл все частіше зауважують, що популяція горобців скорочується.

Олена Біленька: «Хмельницький. Тут їх не видно і не чути. А от у приміській зоні — цілі зграї».

Наталія Галецька: «Торік у Кам’янці-Подільському їх було дуже багато, а в цьому практично немає».

Ліза Пузиченко: «У Рівному їх дуууууже мало. Вже давно помітила, що бракує їхнього щебету у дворі нашої багатоповерхівки».

Юлія Драган: «Козятинський район Вінниччини. Горобців мало».

Люди пропонують свої версії зменшення кількості цих птахів.

Наприклад, Ірина Лазько з невеличкого міста Бершадь (Вінницька обл.) повязує це із безконтрольним використанням гербіцидів та отрутохімікатів на полях навесні-влітку.

«Улітку бачила як валялись мертві коло соняшникового поля. Багато, штук 7 нарахувала, поки гуляла», — підтверджує цю версію Владислава Романова з Вінниччини.

На думку іншої групи людей, горобців із міст «викурюють» деякі новомодні звички городян, як от регулярне скошування трави на газонах, у парках, біля парканів на вулицях, підстригання кущів, збирання у садах і парках опалого листя. Бо ж саме у цій «біомасі» птахи полюбляють вишукувати собі харч. Особливо — у періоди вигодовування потомства.

Також меншає шпарин у будівлях, де горобці можуть робити гнізда. Денис Червоний, м. Рівне: «Будинків з старими дахами стало мало. Зараз в більшості перекривають металочерепицею, зашивають все щільно. Тож немає де горобцю «оселятися». А ще зелених насаджень меншає. Одне плюс друге, — горобцям погибель».

«Жителі міст у сміттєві контейнери навіть хліб викидають запакований у целофанові торбинки. Цим зменшують «кормову базу» для горобців», — спостерегла Марія Кисіль зі Львова.

На думку Вікторії Кравченко з Харкова, «падіння» популяції цих птахів спричинене й скороченням чисельності природніх джерел води.

Але вистачає серед любителів природи й оптимістів. На їхню думку, панікувати з приводу зникнення горобців немає підстав. «У нас в сінникові облаштувались до пів сотні. Вони зас…али все, що де тільки є. Пір’я на гнізда наносили, не можна нічим вигнать. Кому нада, приїдьте й наловіть собі. Я ще й могорич поставлю», — пише Ірина Дюбанова.

Віта Зеленчук з Ізяславського р-ну Хмельницької обл. додає: «Горобців багато, а от снігурі вже багато років не прилітають».

А чи все гаразд із тими горобцями, які мешкають чи літають десь неподалік від Вас? Діліться своїми спостереженнями у коментарях.

Володимир КОВАЛЬЧУК.

Залиште Ваш коментар
Перевести