Спалах пандемії коронавірусу в Україні та жорсткі карантинні умови в населених пунктах понесли безліч негативних наслідків та незручностей для громадян. Проте разом з цим в громадах проявились і позитивні зміни. Люди почали об’єднуватися навколо корисних ініціатив та спільно намагаються долати труднощі.

Щоб допомогти медичним працівникам Шепетівки, у місті започаткували ініціативу «Медичне таксі».

«Якось зайшов у Фейсбук, погортав новини і побачив інформацію, що громадський транспорт у місті та районі буде працювати в обмеженому режимі. Дістатися з дому на роботу — тепер буде складно. Тоді з’явилася ідея підтримати, принаймні, медичних працівників, які щодня борються за життя наших мешканців», — розповів Сергій Пономарьов, ініціатор створення «Медичного таксі».

Пан Сергій спільно з іншими волонтерами створили спільноти у Фейсбуці «Медтаксі Шепетівка» та у меседжері Вайбер. Туди приєднуються медики Шепетівщини та водії, які мають змогу безкоштовно підвозити працівників медустанов.

«Якщо комусь з медичних працівників потрібно дістатися з дому до лікарні чи у зворотному напрямку з лікарні додому, вони можуть зголошувати свою потребу у вайбер-групі. Тоді хтось з водіїв, котрий в той час має можливість, підтверджує, що допоможе і підвозить», — ділиться Сергій Пономарьов.

Чоловік сам регулярно довозить медиків з Білокриниччя та Лозичного. Зізнається, що для нього то не є великою проблемою, а для лікарів — суттєва допомога.

Аби на зупинках водіям було легше ідентифікувати медичних працівників, для них виготовили спеціальні жовті пов’язки.

«25 шт. завезли на приймальне відділення та 10 пов’язок передали у швидку медичну допомогу. Пізніше пошиють ще. Кому треба пов’язку, пишіть у групу», — повідомляють на сторінці «Медтаксі Шепетівка» у Фейсбуці.

Марина ЛОЖКІНА.