Додому ГОЛОВНІ НОВИНИ У Шепетівці презентували виставку графічних плакатів

У Шепетівці презентували виставку графічних плакатів

Днями у шепетівському Музеї пропаганди відбулося офіційне відкриття виставки Володимира Карвасарного «Гостра зброя плакату». Це 23 графічні плакати з фондової колекції Хмельницького обласного художнього музею.

— Ці роботи Володимир Іванович передав до державної скарбниці, тобто до музейного фонду України. Зараз маємо можливість їх переглянути у нашому музеї, у Шепетівці, — розповіла під час події Марія Юзлова, заступниця директора Музею пропаганди.
За словами пані Марії, плакатне мистецтво вважається нині досить молодим різновидом, але корінням сягає у глибину віків. Бурхливого розвитку воно набуло наприкінці XIX — на початку XX століття. Саме оригінальні роботи класичного плаката, такі, як представлені на виставці, є найбільш цінним.
Володимир Карвасарний – член Національної спілки художників України, лауреат міської премії ім. Б.Хмельницького та обласної премії ім. В.Розвадовського. Його персональні вис­тавки відбувалися у Польщі, Сербії, Болгарії та багатьох містах України. Роботи митця знаходяться у музеях та приватних колекціях України, Росії, Болгарії, Чехії, Польщі, Франції, США та країнах колишньої Югославії.
Як зізнається митець, ідеї плакатів інколи з’являються швидко, а от над методами їх втілення може працювати довгі роки.
— Ідентичних плакатів не існує, кожен виконаний унікально. Якщо мене цікавить тема, я мушу знайти спосіб, як її виразити. В тому і складність. Навіть якщо всі роботи намальовані однією фарбою, то у кожній — своя індивідуальність. Адже у плакаті немає можливості розказати всю історію, потрібно знайти один момент, який би передав загальну суть. І той, хто подивиться на цей плакат, повинен зрозуміти символізм зображеного, — пояснює Володимир Карвасарний.
У творчому доробку майстра все органічно взаємопов’язане — плакат, живопис, дизайн. Проте найбільш яскраво він заявив про себе як графік. Плакат настільки полонив художника, що він досяг у ньому високих вершин. Його графічні роботи варто розглядати окремо, як автономні та самодостатні. Їх тематика досить різноманітна: історико-політична, соціально-політична, соціально-психологічна.
— Наприклад, у роботі «До булави треба голови» зображено те, чого нам не вистачає. Пан Зеленський сказав, що ми усі президенти. Тож нам усім того бракує. Цей плакат намальований був у 2018 році, я тоді ще не міг знати, хто стане новим президентом. Але з часом все одно це залишається актуальним, — ділиться художник Володимир Карвасарний.
Усю виставку умовно можна поділити на частини.
— Одну стіну ми присвятили темі новітньої історії України. Тут є роботи, починаючи з Революції Гідності. В іншій частині зали — плакати, які нагадують про події ХХ століття. До прик­ладу, робота «Боролися з релігією — погубили культуру». І не випадково поряд розміщені культурологічні плакати, де зібрані пам’ятки Хмельницької області. Ці роботи створені у 1990, 1992, 1996, 2004 роках. Тут і про старокос­тянтинівські та ізяславські пам’ятки, Меджибізьку та Кам’янець-Подільську фортеці. Плакати надзвичайно промовисті. Кожен із них — це шедевр, — розповіла Марія Юзлова.
Виставка Володимира Карвасарного «Гост­ра зброя плакату» працюватиме до 12 серпня (щоденно, з 9.00 до 17.00).
Марина ЛОЖКІНА.

0 коментар
0

You may also like

Залишити коментар

Перевести