ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ У Шепетівці презентували виставку графічних плакатів

У Шепетівці презентували виставку графічних плакатів

9 переглядів

Днями у шепетівському Музеї пропаганди відбулося офіційне відкриття виставки Володимира Карвасарного «Гостра зброя плакату». Це 23 графічні плакати з фондової колекції Хмельницького обласного художнього музею.

“Ці роботи Володимир Іванович передав до державної скарбниці, тобто до музейного фонду України. Зараз маємо можливість їх переглянути у нашому музеї в Шепетівці”, — розповіла під час події Марія Юзлова, заступниця директора Музею пропаганди.

За словами пані Марії, плакатне мистецтво вважається досить молодим різновидом, але корінням сягає у глибину віків. Бурхливого розвитку воно набуло наприкінці 19 — на початку 20 століття. Саме оригінальні роботи класичного плаката, такі, як представлені на виставці, є найбільш цінним.

Володимир Карвасарний – член Національної спілки художників України, лауреат міської премії ім. Б. Хмельницького та обласної премії ім. В. Розвадовського. Його персональні виставки відбувалися у Польщі, Сербії, Болгарії та багатьох містах України. Роботи митця знаходяться в музеях та приватних колекціях України, Росії, Болгарії, Чехії, Югославії, Польщі, Франції та США.

Як зізнається митець, ідеї плакатів інколи з’являються швидко, а от над методами їх втілення може працювати довгі роки.

“Ідентичних плакатів не існує, кожен виконаний унікально. Якщо мене цікавить тема, я мушу знайти спосіб, як її виразити. В тому і складність. Навіть якщо роботи всі намальовані однією фарбою, в кожній своя індивідуальність. Бо у плакаті немає можливості розказати всю історію, потрібно знайти один момент, який би передав загальну суть. І той, хто подивиться на цей плакат, повинен зрозуміти символізм зображеного”, — пояснює Володимир Карвасарний.

У творчому доробку майстра все органічно взаємопов’язане – плакат, живопис, дизайн. Проте, найбільш яскраво він заявив про себе як графік. Плакат настільки полонив художника, що він досяг у ньому високих вершин. Його графічні роботи варто розглядати окремо, як автономні та самодостатні. Їх тематика досить різноманітна: історико-політична, соціально-політична, соціально-психологічна.

“Наприклад, у роботі “До булави — треба голови” зображено те, чого нам не вистачає. Пан Зеленський сказав, що ми усі президенти. Тож нам усім того бракує. Цей плакат намальований був у 2018 році, я тоді ще не міг знати, хто стане новим президентом. Але з часом все одно це залишається актуальним”, — ділиться художник Володимир Карвасарний.

Усю виставку умовно можна поділити на частини.

“Одну стіну ми присвятили темі новітньої історії України. Тут є роботи, починаючи з Революції Гідності. В іншій частині зали — плакати, які нагадують про події 20-го століття. До прикладу, робота “Боролися з релігією — погубили культуру”. І не випадково поряд розміщені культурологічні плакати, де зібрані пам’ятки Хмельницької області. Ці роботи створені у 1990, 1992, 1996, 2004 роках. Тут і про Старокостянтинівські та Ізяславські пам’ятки, Меджибізьку та Кам’янець-Подільську фортеці. Плакати настільки промовисті. Кожен з них — це шедевр”, — розповіла Марія Юзлова.

Виставка Володимира Карвасарного «Гостра зброя плакату» працюватиме до 12 серпня, щоденно з 9.00 до 17.00.

Марина ЛОЖКІНА.

Залиште Ваш коментар
Перевести