ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ У Шепетівці вже понад місяць триває проект “Наші”

У Шепетівці вже понад місяць триває проект “Наші”

9 переглядів

Напередодні Дня Незалежності у Шепетівці Музей Пропаганди запустив соціально-культурний проект “Наші”. Його суть полягає у популяризації людей Шепетівки та Шепетівського району. Тих, які досягли успіхів у своїй діяльності і якими земляки можуть пишатися.

“Ідея проекту належить директорці музею Наталії Никоновій. Ще коли ми проходили етап перейменування музею, то багато радилися з експертами, іншими музейниками. Нас питали, хто у вас є з відомих людей Шепетівки. Ми ж, як зазвичай, починали перераховувати постатей ще радянського часу — Валя Котик, Антон Одуха, Натан Рибак. І тоді зрозуміли, що у нас проблема з інформацією про сучасних видатних особистостей Шепетівщини. Тому Наталя запропонувала — потрібно розповідати про теперішнє, а не лише про те, що було колись”, — пояснює Марія Юзлова, заступниця директора Музею пропаганди.

Для реалізації проекту музейники спершу думали помістити інформацію про видатних шепетівчан на переносні банери. Щоб потім до різних святкових урочистостей розміщати таку виставку. Але розуміли, що на це потрібно багато коштів, яких зараз у них немає.

“Фінансування достатнього не маємо, ще й наклався період пандемії, тож ми вирішили стартувати з проектом у соціальних мережах. Присвятили початок реалізації Дню Незалежності України. Перший допис був про журналістку, очільницю “Громадського телебачення” Юлію Банкову. Наразі вже маємо понад 25 публікацій про відомих шепетівчан”, — ділиться Марія Юзлова.

Як зізнаються музейники, проект “Наші” не матиме закінчення. Щороку список поповнюватиметься новими людьми, з різних галузей та напрямків діяльності. 

“Ми бачимо, що шепетівських талантів і визнань досить багато: і у спорті, і в медицині, і в журналістиці, і в мистецтві. Проте хочеться ще більше. І щоб це були люди не лише з міста, а й з Шепетівського району. Бо переважно знаємо про містян, а хочеться вивчити і район”, — додає Марія Юзлова.

Хоча розуміє, що відомі, цікаві та неординарні люди скоро закінчаться.

“Ми намагаємося продовжувати вишукувати таких людей. Але плануємо також розповідати і про молодь Шепетівщини. Яка ще не отримала значного визнання, але вже на цьому шляху. Далі з’являться і діти Шепетівини, котрі є переможцями різних обласних, всеукраїнських, світових олімпіад та конкурсів. Тобто ті, котрі вже роблять свій внесок у визнання міста. І згадка про їхні успіхи в проекті може стати для них поштовхом та мотивацією не здаватись, а йти далі у цьому ж напрямку до нових висот”, — продовжує розповідати Марія Юзлова, заступниця директора Музею пропаганди.

Всю зібрану інформацію про талановитих шепетівчан планують згодом перенести з онлайну в паперовий вигляд. 

“Розуміємо, що зібрані матеріали втрачати не хочеться і вони мають побачити світ як окреме видання. Тому думаємо, що якимись чином видамо збірку. Оскільки проект ще триває, то й говорити про конкретне видання ще зарано”, — зауважує пані Марія.

Наразі проект “Наші” Музею пропаганди вже зацінили шепетівські користувачі соціальних мереж. Люди активно реагують на дописи про відомих людей свого міста, коментують їх та поширюють.

Марина ЛОЖКІНА.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести